Yaşam

'Kağıt fabrikası hisselerimi Excel programı ile ele geçirdiler'

İstanbul’daki ortakları tarafından 50 milyon dolarlık kumpasa uğradığını söyleyen iş adamı Fehmi Öztürk’ten yeni iddialar geldi. Öztürk, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Cuma İçten ile eski ortağı Fırat Muşlu’yu mahkemeye vererek, Durak A.Ş. adlı şirketinin elinden alındığını belirtmişti. Öztürk, Pendik’de şahsi anlaşma ile ortak olduğu kağıt fabrikasındaki hisselerinin Fırat Muşlu tarafından, Excel programı üzerinde yapılan oynamalarla, elinden alındığını öne sürdü.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İş adamı Fırat Muşlu ve Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Cuma İçten’in de adının karıştığı, 50 milyon dolarlık kumpas davasında yeni gelişmeler ortaya çıktı.

 50 MİLYON DOLARLIK KUMPASTA SON VURGUN!

Ortakları tarafından, FETÖ benzeri bir oyuna getirildiğini söyleyen iş adamı Fehmi Öztürk’ten yeni iddialar geldi. Öztürk, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Cuma İçten ile eski ortağı Fırat Muşlu’yu mahkemeye vererek, Durak A.Ş.adlı şirketinin elinden alındığını belirtmişti. Öztürk, İstanbul’da çeşitli adliyelere başvurarak, kendisine kumpas kurduğunu söylediği ortakları Cuma İçten ve Fırat Muşlu’dan şikayetçi olmuştu.

“KAĞIT FABRİKASI HİSSELERİMİ EXCEL PROGRAMI İLE ELE GEÇİRDİLER!”

Tüm mal varlığının ve 3 oğlunun geleceğinin elinden alındığını öne süren iş adamı Öztürk, Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurararak, kağıt fabrikasındaki haklarının da elinden alındığını iddia etti. Öztürk, Pendik’de şahsi anlaşma ile ortak olduğu kağıt fabrikasındaki hisselerinin, eski ortağı Fırat Muşlu ile adamlarının, Excel programı üzerinde yapılan oynamalarla, elinden alındığını öne sürdü.

“FABRİKA SAHİBİNİ TEHDİT EDEREK HALA TAHSİLAT YAPIYORLAR!”

İş adamı Fehmi Öztürk, Anadolu Adliyesi 11.Ticaret Mahkemesi’ne verdiği dilekçede, başına gelen olaylar zincirinin bir tanesini şöyle anlattı;

"Pendik Sırapınar Köyü’nde faaliyet gösteren Uçal Kağıt Sanayii ve Ticaret A.Ş.’ne eski ortağım Fırat Muşlu ile 01.02.2016 tarihinde, yüzde 50 hissesine, 2 milyon 540 bin TL ile sözleşme yaparak ortak olduk. Ortaklık sürecinin başlaması ile beraber, kağıt fabrikasında ortağımız olan, Hakkı Oray Uçal’ın ortaklı sözleşmesi şartlarına ve beyanlarına uymadığını gördük. Bu nedenle ortaklığımızı sonlandıracağımız dönemde eski ortağım Fırat Muşlu ile yaşamış olduğumuz sorunlar ortaya çıktı. Bu durumla ilgili bilgileri, Hakkı Oray Uçal’a noterden ihtar ile bildirdim ve bu ortaklığa koymuş olduğum 1 milyon 396 bin 460 TL’lik şahsi sermayeyimin, tarafıma ödenmesi gerektiğini belirttim.

"FIRAT MUŞLU, HAKKI UÇAL’I TEHDİT ETTİ!"

Başıma gelen kumpas sonucu, şirketim ve mal varlığımı elimden alan eski ortağım Fırat Muşlu, burada da devreye girdi. Muşlu, kağıt fabrikasındaki ortağımız Hakkı Oray Uçal’a çeşitli suçlardan poliste kayıtları olan kişilerle tehditte bulundu. Ardından da, Excel ortamında oluşturulan, gerçek olmayan belgeler ile fabrikada olan alacağımı, kendisine aitmiş gibi gösterdi. Bu yetmedi bir de benim fabrikaya ortaklık için verdiğim hisseme düşen paramı tahsil etmek için, silahlı adamlarını gönderdi. Hakkı Oray Uçal da bu durumu korktuğu için hukuka aykırı bir şekilde gerçekleri gizleyerek, Fırat Muşlu’ya benim alacağım olan 2 milyon 900 bin TL verdi. Ben bunun üzerine Hakkı Oray Uçar’a noterden ihtar çekerek, şahsıma ait olan bedeli, belge ve banka dekontları ile talep ettim. Bu kez yine eski ortağım olan Fırat Muşlu belge ve dekontlar ile devreye girdi ve beni “Kağıt fabrikasında senin alacağın yok. Seni öldürürüm.” diyerek tehdit etti.

"KUR FARKI BAHANESİ İLE TAHSİLATA DEVAM EDİLİYOR!"

Fırat Muşlu, fabrikanın sahibi Hakkı Oray Uçal’ı adamlar göndererek, tehdit ile dolar kur farkını da bahane ederek, yeni miktarlar çıkarıyor. Adı geçen kağıt fabrikasına poliste kaydı bulunan adamlar baskın düzenlemişlerdi. Fırat Muşlu’nun fabrikaya yolladığı bu kişiler, daha önce beni darp ettirdiği ve beni vurmak için yanlış blok ve daire numarası vererek evime gönderdiği aynı kişiler.

Bu ve diğer tehditlerle ilgili savcılığa ifade veren tanıkları, yine Fırat Muşlu ve adamları tehdit edip delilleri gizliyorlar. Bu durumda yapılan araştırmada görüleceği gibi, tamamı eski sabıkalı olan bu adamlarının yeterli soruşturma yapılmadan serbest bırakılmasıyla Fırat Muşlu hakkı olmayan para tahsilatına devam ediyor.

"GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKACAĞINA İNANIYORUM!"

Ben tüm bu olanları, bağımsız yargıya taşıdım. Kağıt fabrikasındaki eski ortağımız Hakkı Oray Uçal ile Durak A.Ş.’ndeki eski ortağım Fırat Muşlu hakkında açtığım dava halen devam etmektedir.Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkacağına inanıyorum."