Gündem |

Kadın yolcuyu indirmeye çalıştı

Beyoğlu'nda bindiği taksiden 'kısa mesafe' nedeniyle indirilmek istenen kadın yolcu yaşanan tartışmayı cep telefonu ile görüntüledi.

İstanbul'da Şişhane'den taksiye binen kadın yolcu, Kurtuluş'a gitmek istedi. Kısa bir süre ilerledikten sonra Tarlabaşı'nda aracı durduran taksici, ‘değişim saati geldiğini’ söyleyerek kadından araçtan inmesini istedi. Kadın yolcu, tepki gösterince tartışma çıktı.

KADIN YOLCU POLİS ÇAĞIRDI
Taksicinin ısrar etmesi üzerine kadın yolcu, telefonla polis çağırdı. Aracın içindeki tartışmaya yoldan geçenler de dahil oldu. Taksinin yanına gelen bir kişinin de tepkisi üzerine kendisini savunan taksici, değişim saatinin geldiğini, polisi bekleyemeyeceğini söyledi.

Tepki gösteren kişinin 'Madem değişim saatin geldi, yolcuyu neden aldın?' diye sorması üzerine Bağcılar'a gideceğini söyleyen taksici, kadın yolcunun inmesi için diretti. İhbar üzerine gelen polis, taksiciyi uyararak yolcuyu istediği yerde bırakmasını söyledi. Bunun üzerine taksici, kadın yolcuyu istediği yerde götürdü. Kadın yolcu takside yaşadığı tartışmayı cep telefonu kamerasıyla kaydederek İBB Beyaz Masa'ya da şikayette bulundu.