Popüler Haberler

Kadın Destek uygulaması indir! Kadın Destek Uygulaması ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Kadın Destek Uygulaması indirme linki haberimizde! KADES, kadın ve çocukların uğradığı şiddet ve tacizi önlemek adına kurulmuş resmi bir uygulamadı. Pınar Gültekin ve benzeri vahşi katliamların önüne geçebilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Peki Kadına destek uygulaması nasıl kullanılır? İşte detaylar...

Kadına destek uygulaması indirme linki haberimizde! Pınar Gültekin, Özgecan Aslan gibi kadınların uğradığı şiddet ve tacizlerin önü arkası kesilmiyor. Türkiye'de kadınların ve çocukların uğradığı taciz ve şiddet olaylarının önüne geçebilmek adına Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı ve acil durumlar kullanılan bir acil müdahale uygulamasıdır. Peki Kadına destek uygulaması nasıl kullanılır? Hangi durumlar için geçerlidir? İşte detaylar...

KADINA DESTEK UYGULAMASI NEDİR?


on günlerde kadına şiddette artış yaşanıyor. Kadına şiddette kimi zaman kadınlarımız ölüyor kimi zaman yaralanıyor. Kadına şiddetin önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı tarafından 2018 yılında Kadın Destek Uygulaması (KADES) hayata geçirildi.


KADES NASIL KULLANILIR?

Akıllı telefon kullanıcısı bir kadının, Google Play Store ve Apple Store uygulamasından indireceği “Kadın Destek Uygulamasını (KADES)”, T.C. Kimlik Numarasını girerek ve sonrasından EGM serverlarından gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebilecek.

GOOGLE PLAY KADES UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

APPLE STORE KADES UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Uygulama ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi sağlanacaktır.

KADES NEDİR?

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.