Kadıköy'deki metro saldırganı için istenen ceza belli oldu! Kendisini bakın nasıl savundu...

İstanbul'da Kadıköy-Tavşantepe metrosunda geçtiğimiz yılın kasım ayında kadınlara elinde bıçakla tehditler savuran Emrah Yılmaz hakkında istenen ceza belli oldu. Yılmaz savunmasında, "Yaptığımın ayıp olduğunun farkındayım ancak ben kontrolümü kaybettim. Karşı taraf beni tahrik etti." dedi.

Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya başka bir suçtan tutuklu olan sanık Emrah Yılmaz cezaevinden getirildi. Duruşmada müştekiler Nilgün Mihdiye Damgacı ve Senanur Damgacı ile taraf avukatları yer aldı.

"KARŞI TARAF BENİ TAHRİK ETTİ"

Sanık Emrah Yılmaz savunmasında, "Olayın başını gösteren görüntüler olmadığı için benim şikayetlerim değerlendirilmemiştir. Olayı ben başlatmadım. Müştekilerden birisi çıkardı. Olayın içerisinde ben darbedildim. Öfke kontrolümü kaybettim. Hakaret ve tehditlerde bulunmuşum. Yaptığımın ayıp olduğunun farkındayım ancak ben kontrolümü kaybettim. Karşı taraf beni tahrik etti. Tekme attı. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatimi isterim" dedi.

 

18 YIL HAPİS CEZASI TALEBİ

Cumhuriyet savcısı mütalaasında, "kasten yaralama", "silahla kasten yaralamaya teşebbüs", "alenen hakaret", "halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" ve "silahlı tehdit" suçlarından 18 yıl 3 aya kadar hapis ile cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, tarafların mütalaaya karşı savunma yapmaları için ileri bir tarihe ertelendi.

 

Kadıköy'deki metro saldırganı için istenen ceza belli oldu! Kendisini bakın nasıl savundu... ile ilgili etiketler İstanbul Kadıköy metro emrah yılmaz Tavşantepe saldırgan bıçak