'Kaçtı' denilen Rus haber spikeri Şanlıurfa'da çıktı! "Peygamberler şehrinin enerjisini Moskova'ya getireceğim"

Rus haber spikeri Yekaterina Andreyeva, 'İstanbul'a kaçtı' iddiaları sonrası ilk kez konuştu. Türkiye’de olduğunu doğrulayan spiker, "Peygamberler şehri Urfa’dan enerjiyi Moskova’ya getireceğim" dedi.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarının ilk günlerinde devlet kanalı ORT'de yapılan savaş karşıtı protesto büyük ses getirmişti.

Kanalda editör olarak görev yapan Marina Ovsyannikova, haber bülteni sırasında elinde “Savaşa hayır” yazılı bir pankartla canlı yayına çıkmıştı.

Ovsyannikova bu eylemi ile ilgili hakim karşısına çıktı.

'Kaçtı' denilen Rus haber spikeri Şanlıurfa'da çıktı! "Peygamberler şehrinin enerjisini Moskova'ya getireceğim"

"PEYGAMBERLER ŞEHRİNİ GEZDİKTEN SONRA DÖNECEĞİM"

Protestoya tepkisiz kalan ünlü sunucu Yekaterina Andreyeva da eleştirilerden nasibini aldı. Önceki gün ise Andreyeva'nın Türkiye'ye kaçtığı iddiası ortaya atıldı.

Ünlü sunucu sosyal medya hesabından Türkiye'de olduğunu doğruladı. Ancak ünlü sunucu İstanbul ve ‘peygamberler şehri' olarak nitelediği Şanlıurfa'yı gezdikten sonra Moskova'ya döneceğini duyurdu.

Spiker, ‘Peygamberler şehri Urfa’dan enerjiyi Moskova’ya getireceğim’ dedi. 

'Kaçtı' denilen Rus haber spikeri Şanlıurfa'da çıktı! "Peygamberler şehrinin enerjisini Moskova'ya getireceğim" - Resim : 2

PROTESTOCU GAZETECİ DE EV HAPSİNDEN FİRAR ETTİ

Rus devlet kanalındaki eylemi yapan Marina Ovsyannikova da ortadan kayboldu.

44 yaşındaki Ovsyannikova'nın yaklaşık 2 aydır ev hapsinde tutulduğu Moskova'daki konutundan kızıyla birlikte kaçtığı ortaya çıktı. 10 yıl hapsi istenen ünlü gazeteci, en çok arananlar listesine girdi.

NE OLMUŞTU?

Spikerle aynı kanalda çalışan Marina Ovsyannikova, Andreyeva'nın canlı yayınında elinde bir pankartla protesto gösterisi düzenlemiş ve Ukrayna'ya düzenlenen askeri operasyona karşı çıkmıştı. Andreyeva yayın sırasında tepki vermemişti.

 

'Kaçtı' denilen Rus haber spikeri Şanlıurfa'da çıktı! "Peygamberler şehrinin enerjisini Moskova'ya getireceğim" ile ilgili etiketler Şanlıurfa Rus Rusya spiker Marina Ovsyannikova Yekaterina Andreyeva