Kabine bugün toplanıyor! Masada 2 önemli başlık var: Sosyal konut projesi ve dar gelirlilerin haciz sorunu!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Masanın gündeminde iki önemli konu var; Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi ve dar gelirli vatandaşların haciz sorunu. Düzenlemelerin toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe'de toplanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantının ana gündem başlığı yine ekonomi.

Toplantıda iki konu öne çıkıyor. 81 ilde yapılacak sosyal konut projesinin ayrıntılarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK SOSYAL KONUT PROJESİ

Konuyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da bir açıklama yaptı. Kurum, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız" diyerek ağustos ayını işaret etti.

 

UCUZ TOPLU KONUTTAN KİMLER FAYDALANACAK?

Projeden hiç evi olmayanların ve belli bir gelirin altındakilerin faydalanması bekleniyor. Emeklilere, şehit ve gazi yakınlarına ve yeni evleneceklere de kota ayrılacak. 20 yıla varan vade ve uygun ödeme koşulları sunulacak.

 

DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIN HACİZ SORUNU DA GÜNDEMDE

Kabine'nin gündemindeki diğer başlık ise dar gelirli vatandaşların haciz sorunu... Adalet ile Hazine ve Maliye bakanlıklarının yetkilileri uzun süredir, dar gelirli vatandaşların haciz sorununu çözmek için bir çalışma yürütüyor.

Kabine'de o çalışmaya son şekli verilecek. Bu çalışmanın detaylarının da toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

 

ENFLASYONLA MÜCADELE

Enflasyonla mücadele kapsamında önümüzdeki dönem atılacak adımlar da toplantıda ele alınacak.

TERÖRLE MÜCADELE

Kabine toplantısında terörle mücadelede ve dış politikadaki gelişmelere yönelik gelişmelerin de masaya yatırılması bekleniyor.

Kabine bugün toplanıyor! Masada 2 önemli başlık var: Sosyal konut projesi ve dar gelirlilerin haciz sorunu! ile ilgili etiketler Erdoğan TOKİ sosyal konut kabine toplantısı dar gelirli sosyal konut projesi