Dünya

Kabil Havalimanı'na bu sabah yapılan roketli saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınlarındaki mahalleye yapılan roketli saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınlarındaki bir mahalleye bu sabah roketli saldırı düzenlenmişti. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.

5 AYRI ROKET ATIŞI YAPILDIĞI AÇIKLANMIŞTI

Afgan medyası tarafından yapılan açıklamada bir araçtan Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'na doğru 5 roket atışı yapıldığını duyurmuştu. Saldırıda sivil bir aracın kullanıldığı öğrenildi. Kentteki Khair Khana semtinde roketlerin ateşlenmesinin ardından aracın alev aldığı belirtildi. Görgü tanıkları tarafından yapılan açıklamada, bir roketin binaya isabet ettiği ancak can kaybı yaşanmadığı ifade edildi. Taliban bölgeyi kordon altına alırken, çevredekilerden olay yerinden uzak durmasını istedi.

 


HAVA SAVUNMA SİSTEMİ TARAFINDAN ENGELLENDİ

ABD'li bir yetkili, ateşlenen 5 füzenin hava savunma sistemi tarafından engellendiğini açıklamıştı. Öte yandan, ABD birliklerinin Afganistan'dan çekilme sürecinin yarın sona ermesi bekleniyor.