Gündem

Kabaktepe: Guguk kuşu siyaseti yapıyorlar

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ekrem İmamoğlu yönetiminde 139 milyar liralık bütçe kullandığını belirterek, "4 tane AK Partili ilçe belediyemizin toplam bütçesi 4 milyar TL, bu belediyelerimiz 187 eser yapmışlar. Fıtratı gereği guguk kuşu yuva yapmaz, guguk kuşu kuluçkaya yatmaz, guguk kuşu hazıra konar. CHP’li İBB’de son 2 yıldır ‘guguk kuşu siyaseti’ hâkim." diye konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, 24 TV canlı yayınına konuk oldu.

CHP'li İBB yönetiminin geride kalan iki senede yürüttüğü faaliyetleri değerlendiren Kabaktepe, "İBB 2 yılda 139 milyar lira bütçe kullandı. İBB bugüne kadar İstanbul için ne üretti?" diye sordu.

Yakın dönemde AK Parti tarafından yönetilen 4 farklı ilçe belediyesini ziyaret ettiğini ifade eden Kabaktepe, "4 tane AK Partili ilçe belediyemizin toplam bütçesi 4 milyar TL bu belediyelerimiz 187 eser yapmışlar. Bunlar musluk takma hizmetleri değil." ifadelerini kullandı.

İstanbul'un "şampiyonluk" kazandığını ifade eden Kabaktepe, "İBB'yi 27 yıl sonra borç alamayacak hale getirdiler. Geleceğimizi ipotek altına atmayın." dedi.

İBB GUGUK KUŞU SİYASETİ YAPIYOR

Ekrem İmamoğlu yönetimine tepki gösteren AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, "Musluk takma, temel atmama törenlerinden başka ne ürettiniz? Ben bu siyaseti guguk kuşu siyaseti olarak tanımlıyorum. Fıtratı gereği guguk kuşu yuva yapmaz, guguk kuşu kuluçkaya yatmaz, guguk kuşu hazıra konar. CHP’li İBB’de son 2 yıldır ‘guguk kuşu siyaseti’ hâkim." şeklinde konuştu.

 

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara'yı kaplayan deniz salyalarının temizlenmesi için 8 Haziran'da seferberlik başlatıldı. Çalışmaların ilk başladığı yer olan Caddebostan Plajı'nda salyaların tamamen temizlenmediği görüldü. Ancak vatandaşlar buna aldırmadan yüzmeye devam etti.