Gündem |

K vitaminini koronavirüs aşısıyla karıştıran Ümit Özdağ alay konusu oldu

İYİ Parti'den ihraç edilmesinin ardından Zafer Partisi'ni kuran Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla alay konusu oldu. K vitaminini, koronavirüs aşısı gibi servis eden Ümit Özdağ'ı yaptığı yanlış paylaşımın ardından Sağlık Bakanı Koca aradı. Özdağ daha sonra "Sağlık Bakanı Sayın Koca telefon ederek twitte atılan belgenin 2020’de yapılan bir K vitamini olduğunu açıkladı." paylaşımında bulundu.

İYİ Parti'den ihraç edilmesinin ardından kendi partisini kuran Ümit Özdağ sosyal medya hesabından K vitaminini koronavirüs aşısı gibi servis etmeye çalıştı. Özdağ, yaptığı paylaşımda, "Her alanda hata-yanlışlık yapılır,kabul edilir,düzeltilir ama insan sağlığında hataya ve hatta şüpheye dahi yer yoktur. Yavrularımızın üzerinde deney yapılması ve bunun yanlışlıkla denilerek savunulması kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

"BİR DE ÜLKE YÖNETMEYE TALİP OLUYORSUNUZ YAZIK"

Bir sosyal medya kullanıcısı, Özdağ'ın paylaşımına, "Sayın Ümit Özdağ, orada Kavit yazıyor K vitamini. Biraz araştırıp düşünseniz keşke. Kusura bakmayın ama böyle araştırmadan her şeye atlıyorsunuz, bir de ülke yönetmeye talip oluyorsunuz yazık." yorumunda bulundu.

Bir başka kullanıcı ise, "Biz bile anladık! Siz anlamadınız" diyerek Özdağ'a tepki gösterdi.

BAKAN KOCA, ÖZDAĞ'I ARADI

Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda ise, "Sağlık Bakanı Sayın Koca telefon ederek twitte atılan belgenin 2020'de yapılan bir K vitamini olduğunu açıkladı." ifadelerini kullandı.