Magazin |

Johnny Depp'in açtığı karalama davasını kaybeden Amber Heard'den karşı hamle

Eski eşi Johnny Depp'e karşı açtığı 'iftira' davasını kaybeden ve 15 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edilen Amber Heard, avukatlarının hazırladığı 43 sayfalık önerge ile kararın çekilmesi için mahkemeye başvuruda bulundu.

Johnny Depp'in açtığı iftira davasını kaybeden Amber Heard, verilen kararın iptali için mahkemeye başvurdu. İşte detaylar...

2011'de birlikte rol aldıkları 'The Rum Diary' filminin setinde tanışıp aşk yaşamaya başlayan oyuncu Johnny Depp (58) ile Amber Heard (36), 15 aylık evliliklerini 2017'de sonlandırmıştı. Bütün dünyanın takip ettiği Depp ve Heard'ün 'taciz' ve 'iftira' davasında jüri, geçtiğimiz ay kararını açıklamıştı.

ABD'nin Virginia eyaletinde görülen davada, 14 saat süren karar alma sürecinin sonunda jüri, ünlü aktörü haklı bularak Amber Heard'ün eski eşine 15 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetmişti. Yaşananların ardından Heard, harekete geçti.


43 SAYFALIK ÖNERGE SUNDULAR

Amber Heard, verilen kararın iptali için mahkemeye başvurdu. Oyuncunun avukatları, karalama davası sonucunda suçlu bulunan Heard'ü temize çıkarmak için mahkemeye 43 sayfalık bir önerge sundu.

KANITLAR YETERLİ DEĞİLDİ İDDİASI

New York Post'un haberine göre; önergede Depp'in sunduğu kanıtların, davayı sonlandırmak ve Heard'ü suçlu göstermek için yeterli olmadığı belirtildi.

JÜRİLER YASAL YOLLARDAN SEÇİLMEDİ


Mahkemeye sunulan belgelerde, Johnny Depp'in karalama davası esnasında yalnızca iddialar üzerinden ilerlediği ortaya kondu. Amber Heard'ün avukatları, aynı zamanda 15 kişi jüri üyesinin yasal yollardan seçilmediğini de ileri sürdü.

"BÖYLE BİR HAMLE BEKLİYORDUK"

The Guardian'a konuşan Depp'in temsilcisi Ben Chew, böyle bir hamleyi tahmin ettiklerini ama önergenin beklediklerinden daha uzun ve önemsiz olduğunu dile getidi.