Magazin |

Joan Baez yıllar sonra Balkon On5’te göbek attı!

Rock müziğin efsanevi ismi Joan Baez, 14 yıllık aradan sonra verdiği İstanbul konserinin ardından soluğu yine Balkon On5’te aldı.

68 kuşağının en önemli isimlerinden, protest şarkıcı Joan Baez için İstanbul biraz da göbek atmak, gerdan kırmak demek!

Baez, dün gece Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'ndeki unutulmaz konserinden sonra soluğu Elmadağ'daki Balkon On5’te aldı.

 77 yaşındaki Joan Baez,  davetli olduğu yemekte kendinden geçerek, göbek atma, gerdan kırma hünerlerini masanın üstüne çıkarak sergiledi. Hippie kraliçesi, mekanın muhteşem şov ekibinin gösterilerine eşlik ederek harika saatler geçirdi.

 

   BALKON ON5 İSTANBUL'DAKİ VAZGEÇİLMEZ DURAĞI OLDU

2004 yılındaki konserinin ardından da yine o yılların Balkon On5’ine giden ünlü sanatçı, masalarda göbek atmış ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar yakın arkadaşlarıyla birlikte eğlenmişti. 

Baez yalın ayak masaların üstünde dans etti.

Keyfi yerinde olan Baez, beline takılan shakira kemeri ile darbukacılara eşlik etti.

 

 

Aynı zamanda orkestrasında bateri çalan oğlu Gabriel Harris de geceye katıldı. Oryantallerle dans etti.

Sedef İybar ile masanın üstünde eğlenceye devam ettiler.

Bu arada, ünlü şarkıcı Züleyha, unutulmaz gecede Baez'e albümlerini hediye etti. Baez’ın isteği üzerine Züleyha’nın seslendirdiği Zülfü Livaneli şarkısı “leylim ley” çalındı.

Baez, 2004'deki İstanbul konserinin ardından gittiği davette de yine masaların üstünde göbek atmıştı.

 JOAN BAEZ KİMDİR?

Kariyeri boyunca 26 albüme imza atan ABD'li şarkıcı Joan Baez, aktivist tavrıyla ve politik görüşüyle de öne çıktı. Üç oktav ses aralığına sahip bir soprano olan Baez'in seslendirdiği şarkıların çoğunu sosyal konularla ilgilidir.