Jeff Bezos'tan boşandıktan 2 yıl sonra evlenmişti: Dünyanın en zengin kadını yine boşanıyor

Amazon CEO'su Jeff Bezos'un eski eşi MacKenzie Scott bir yıl evli kaldığı Dan Jewett'tan boşanma kararı aldı. 26 yıllık evliliğin ardından Bezos’tan boşanan Scott, Amazon’daki yüzde 4 hissesiyle dünyanın en zengin kadınlarından biri oldu.

Amazon CEO'su Jeff Bezos'un eski eşi MacKenzie Scott, geçen yıl evlendiği eşinden boşanmak için mahkemeye başvurdu. 1993-2019 yılları arasında Jeff Bezos’la (58) evli kalan MacKenzie Scott (52), boşandıktan iki yıl sonra, Mart 2021’de kimya öğretmenliği yapan Dan Jewett’la evlenmişti.

28 milyar dolarlık bir serveti bulunan hayırsever Scott, New York Times’a göre, pazartesi günü Washington eyaleti mahkemesine boşanma isteğini bildirdi.

Dilekçeye göre, Scott ve Jewett’in üzerinde anlaşmaya vardığı mülk paylaşımı evlilik sözleşmesiyle belirlenecek. Sözleşme halka açık değil ve mahkeme kayıtları da, Jewett’in boşanmaya itiraz etmediğini ortaya koydu.

Boşanma sebebi henüz bilinmezken Scott yakın zamanda hayır girişimlerini özetleyen The Giving Pledge isimli web sitesinden Jewett ile ilgili tüm paylaşımları kaldırdı.

2019 yılında Bezos’tan boşanmasında da Scott’ı temsil eden avukatı, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

26 yıllık evliliğin ardından Bezos’tan boşanan Scott, Amazon’daki yüzde 4 hissesiyle dünyanın en zengin kadınlarından biri oldu.

Jeff Bezos'tan boşandıktan 2 yıl sonra evlenmişti: Dünyanın en zengin kadını yine boşanıyor ile ilgili etiketler boşanma Jeff Bezos Amazon MacKenzie Scott