Gündem |

Jandarmada da önemli görev değişimi bekleniyor!

Türkiye'nin geçtiği kritik dönemde bazı generallerin yeni görev yerlerini tenzili rütbe olarak addederek istifalarını vermesine ilişkin SuperHaber haberin ulaştığı bazı kaynaklar yeni bilgilere ulaştı. Bu bilgilere göre bazı istifalar yakında işleme konacak. Ayrıca bazı albayların da benzer gerekçelerle emekliliklerini istedikleri bilgisini veren kaynaklar Jandarmada da önemli görev değişimleri beklediklerini söylediler.

Bazı generallerin YAŞ kararları sonrası emekliliklerini istemelerine ilişkin SuperHaber'e bilgi veren kaynaklar, bu konuda sürecin kesinleşmesine dair yorum yapmaktan kaçınsa da şunları söyledi "Bir süredir YAŞ sonrası bazı kritik konumda bulunan generallerin terfi edememekten çok atandıkları yeni yerlerle ilgili tenzili rütbe olarak gördükleri iddiasıyla ilgili olarak hoşnutsuz oldukları konuşuluyordu. Ancak devlete hizmet nerede olursa olsun özellikle bu kadar kritik bir dönemde daha büyük bir önem arzediyor. Bahse konu generallerin emeklilik dilekçelerinin bazılarının önümüzdeki günlerde işleme konması sürpriz olmayacaktır. Bununla birlikte bazı albayların da benzer gerekçelerle emeklilik dilekçesi verdiklerini de duyduk.
Ancak dediğimiz gibi Türkiye'nin iç ve dış güvenlikle ilgili yaşadığı hassas dönemde sonuç ne olursa olsun komuta ile birlik sevk ve idare konularında zaafiyet yaratmamak amacıyla gecikmeksizin atamaların yapılabileceğini görebiliriz. Önümüzdeki günlerde ayrıca, İçişleri Bakanlığı'na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı'nda da önemli görev değişimleri olabilir. Bunları da görmek lazım"