Yaşam

İznik'te insan boyu balık ağlara takıldı

İznik Gölü'nde kaçak avcılığın önüne geçilince 30 yıl sonra boyu 2 metreyi bulan balıklar yakalandı. Vatandaşlar dev balıkla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Son yıllarda jandarma ekiplerinin İznik Gölünde aldığı önlemler ve tedbirler sonucunda boyları 2 metreye ulaşan balıklar çıkmaya başladı. İznikli bir balıkçının attığı ağlara takılan 2 metrelik balıklar vatandaşların ilgisini çekti.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİLER 

Bazı vatandaşlar insan boyunda olan balıkla hatıra fotoğrafı çektirdi.İznik halkı ise jandarma ekiplerinin gölde uzun zamandır yaptığı denetimler ve aldığı önlemler karşısında gölün yeniden bereketlendiğini belirterek; en son bu boyda balığı 30 yıl önce gördüklerini öne sürdüler.

21 BİN LİRAYA SATILDI 

İznik Gölü'nde avlanan balıkçı Zelkif Bektaş, 6 yayın balığı yakaladı. Her biri yaklaşık 1,5-2 metre boyunda ve 90 kilo ağırlığında olan 6 yayın balığı, 21 bin liraya restoran işletmecisi tarafından satın alındı. 

 

Günün Videosu
Bursa'da dere kenarında arkadaşlarıyla birlikte alkol aldığı sırada dengesini kaybederek dereye düşen Faruk Turan ekipler tarafından kurtarıldı. 4 metre yükseklikten aşağı düşen Turan'ın kurtarılma anları kameraya yansıdı.