Yaşam |

İzmir'deki çocuk heykellerine yine saldırdı: Heykellerin kafasını kesip denize attı

İzmir'in Dikili ilçesinde bir parkta bulunan çocuk heykellerine bir saldırı daha geçekleşti. Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülere göre, bir kişi sıraya dizilmiş 4 çocuğun olduğu heykelin kafalarını keserek denize attı. Belediye ekiplerinin şikayetiyle harekete geçen polis, kamera kayıtlarından yola çıkılıp kimliği tespit edilen şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

İzmir'in Dikili ilçesindeki parkta bulunan çocuk heykellerine 3'üncü kez saldırıda bulunulduğu belirtildi. Adnan Menderes Caddesi'ndeki 75'inci Yıl Parkı'nda, 27 Mart gecesi yürüyüş yapanlar, çocuk heykellerine hasar verildiğini fark edip durumu Dikili Belediyesi'ne bildirdi.

Parktaki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen belediye ekipleri, bir kişinin, yan yana dizili olan ve polyesterden yapılmış, birbirinin omuzlarına dokunarak hizaya girmiş 4 çocuk temalı heykellerin baş kısımlarını tekme atarak kırdığını belirledi.

HEYKEL BAŞLARINI KIRIP DENİZE ATTI

Görüntülerden, heykellerin başlarını kıran şüphelinin biraz uzaklaştıktan sonra dönüp aldığı heykel başlarını denize attığı da tespit edildi. Belediye ekiplerinin şikayetiyle harekete geçen polis, kamera kayıtlarından yola çıkılıp kimliği tespit edilen şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

"YASAL İŞLEM BAŞLATILMIŞTIR"

Heykellere yapılan saldırı nedeniyle duyduğu üzüntüyü sosyal medyadan dile getiren Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz şunları söyledi:

"İlçemizi daha da güzelleştirmek için parklarımızı yaşayan heykellerle donatmaya devam ediyoruz. Ancak 75'inci Yıl Parkı'na koyduğumuz heykellere maalesef bir kez daha zarar verildi. Bizler 'Birlikte Dikili' diyerek çıktığımız bu yolda ilçemizi geliştirmek, yenilemek, daha modern hale getirmek ve her açıdan çok daha ileriye taşımak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Bazı kişiler ısrarla bazı hizmetlere zarar vermeye devam etse de güzel işler yapmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Parklarımızdaki kameralar 7/24 aktif olarak çalışıyor. Bu zararı veren kişi tespit edilip, hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Tüm hemşehrilerimizi daha duyarlı olmaya davet ediyorum."

DAHA ÖNCE DE 2 KEZ SALDIRILDI

75'inci Yıl Parkı'na geçen yıl 'Yaşayan Heykeller' adıyla yerleştirilen çocuk heykellerine daha önce de 2 kez saldırıda bulunduğu belirtildi.