Yaşam |

İzmir'deki cinayetten tüyler ürperten gerçek ortaya çıktı: Evden ayrıldı ve bir daha dönemedi

İzmir'in Çeşme ilçesinde korkunç bir cinayet işlendi. Kısa sürede döneceğini söyleyen Adem Tan'dan haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. Polis ekiplerinin yaptığı araştırma sonrası Tan'ın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Tan'ın husumetli olduğu öğrenilen Ümit G. ve Necla T.'nin Adem Tan'ın başına keserle vurarak öldürdükten sonra cansız bedenini yaktıkları tespit edildi. 2 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İzmir'in Çeşme ilçesinde bir inşaatta bekçi olarak çalışan Adem Tan, 12 Mayıs sabah saatlerinde, kısa bir süre sonra döneceğini söyleyerek evinden ayrıldı. Tan'ın eve geri dönmemesi üzerine yakınları polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Tan'ın bulunması için çalışma başlatan polis, Adem Tan'ın ilçede hurdacılık yapan Ümit G. ve dini nikah ile birlikte yaşadığı Necla T. ile husumetli olduğu bilgisine ulaştı.

Polis ekipleri, Mamur Baba bölgesinde bir çadırda kaldığı öğrenilen Ümit G. ile Necla T.'yi gözaltına aldı. Ümit G. ve Necla T., sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Emniyette yapılan sorguda, Ümit G.'nin Adem Tan'ı tanıdığını, birlikte yaşadığı Necla T.'yi rahatsız ettiği için başına keserle vurarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

KORKUNÇ GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Emniyette suçlarını itiraf eden Ümit G. ile Necla T.'nin, tartıştıkları Tan'ın başına keserle vurarak öldürdükten sonra cesedini bir battaniyeye sararak kaldıkları çadırın 200 metre ilerisine taşıdıkları ve burada cesedi yaktıkları ortaya çıktı.

Polis ekipleri tarafından Mamur Baba bölgesine götürülen şüphelilerin gösterdiği noktada Adem Tan'ın tanınmaz haldeki cansız bedenine ulaşıldı. İşçi emeklisi evli 2 çocuk babası Adem Tan'ın ölümünün ardından adliyeye sevk edilen Ümit G. ile Necla T. tutuklanarak cezaevine gönderildi.