Gündem

İzmir'de bıçaklı saldırgan dehşeti! Engelli memuru rehin aldı

İzmir'in Konak ilçesinde korku dolu anlar yaşandı. Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünün önüne gelen S.E., çevredekilere fotoğraf gösterip bu kişinin binada olup olmadığını sordu. Daha sonra engelli olan memur M.A.yı bıçakla rehin alan saldırgan, polisin ikna etmesi sonrası gözaltına alındı.

Olay, saat 15.30 sıralarında Alsancak semtin meydana geldi. Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünün önüne gelen E.S., çevredekilere fotoğraf gösterip, bu kişinin binada olup olmadığını sordu.

İzmirde korku dolu dakikalar Bıçakla rehin aldı

Ancak fotoğraftaki kişiyi tanıyan çıkmadı. Bir süre sonra E.S., cebindeki bıçağı çıkarıp, bina önündeki, engelli olan memur M.A.yı rehin aldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İzmirde korku dolu dakikalar Bıçakla rehin aldı

Gelen ekipler, çevredeki kişileri uzaklaştırıp, şüpheliden M.A.yı bırakmasını istedi. Polis ekipleri, aradığı kişiyi bulmasına yardımcı olacağını söyleyerek E.S.'yi ikna etti. M.A.yı serbest bırakan şüpheli, gözaltına alındı.

Günün Videosu
Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale devam ediyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığını söylerken, 82 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybettiğini de duyurdu.