Yaşam

İzmir Seferihisar'da korkutan deprem!

İzmir'in Seferihisar açıklarında bir deprem meydana geldi. AFAD'ın son dakika açıklamasına göre depremin büyüklüğü 4,0. Deprem saat 20.20'de meydana geldi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı saat 20.20'de merkez üssü Ege denizi olan bir deprem meydana geldiğini duyurdu. 

İzmir'in Seferihisar ilçesine 17.50 kilometre açıkta Sisam Adası yakınlarında meydana gelen depremin büyüklüğünün 4.0 olduğu kaydedildi.

AFAD'ın son dakika açıklamasında, depremin derinliğinin ise 6.97 kilometre olduğu belirtildi. 

30 EKİM'DEKİ DEPREMLE AYNI BÖLGEDE

30 Ekim 2020 günü Türkiye saati ile 14.51'de, merkez üssü Yunanistan'ın Sisam Adası açıkları olan bir deprem meydana gelmişti. 

İzmir'in Seferihisar ilçesine sadece 23 km mesafede bulunan, yerin 16,5 km altındaki 6,9 büyüklüğündeki deprem yaklaşık 16 saniye sürmüştü.

Türkiye ve Yunanistan'da toplam 119 kişinin ölümüne ve bin 53 kişinin ise yaralanmasına neden olan deprem, 2020 yılında yeryüzünde yaşanan depremler arasında en ölümcülü olarak kayıtlara geçmişti.

Yorumlar
Günün Videosu
Kartal'da araş trafiğinin yoğun olduğu bir saatte onlarca insanın canını hiçe sayan 2 araç sürücüsü yarış yaptı. Sürücülerin korku dolu anlar yaşamasına neden olan o tehlikeli yarış kameralara saniye saniye yansıdı. İşte son sürat gaza basıp diğer araçlara makas atarak yapılan tehlikeli yarış görüntüleri...