İYİ Parti'li ismin IMF iddiasına Bakan Nebati'den cevap geldi: "Ya konuyu bilmiyorsunuz ya da bilip çarpıtıyorsunuz"

Fatih Altaylı'nın programına katılan İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, Türkiye'nin IMF'den 6.5 milyar dolar borç aldığını iddia etti. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Yılmaz'a yönelik "Ya konuyu bilmiyorsunuz ya da bilip çarpıtıyorsunuz. İki durum da sizin adınıza üzücü" paylaşımını yaptı.

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, Fatih Altaylı'nın programına konuk oldu. Yılmaz, burada yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin IMF’den 6.5 milyar dolar borç aldığını iddia etmişti. 

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati de bu iddialara sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi. Nebati açıklamasında, "Ya konuyu bilmiyorsunuz ya da bilip çarpıtıyorsunuz. İki durum da sizin adınıza üzücü" paylaşımını yaptı.

İşte Bakan Nebati'nin IMF açıklaması: 

Sayın @ProfBilgeYilmaz, dün katıldığınız bir yayında Türkiye’nin IMF’den 6.5 milyar dolar borç aldığını iddia etmişsiniz. Ya konuyu bilmiyorsunuz ya da bilip çarpıtıyorsunuz. İki durum da sizin adınıza üzücü. pic.twitter.com/kYkENd8U6N

— Dr.Nureddin NEBATİ🇹🇷 (@NureddinNebati) August 9, 2022

 

 

İYİ Parti'li ismin IMF iddiasına Bakan Nebati'den cevap geldi: "Ya konuyu bilmiyorsunuz ya da bilip çarpıtıyorsunuz" ile ilgili etiketler İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz nureddin nebati borç IMF