İYİ Parti'de gündeme 'ön seçim' geldi: Akşener teklife nasıl bakıyor?

Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde İYİ Parti'de masaya 'ön seçim' seçeneği geldi. Parti kurmayları, milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesi teklifini masaya sürdü. Konunun eylül ayındaki Genel İdare Kurulu toplantısınında ele alınması beklenirken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in teklife sıcak baktığı öğrenildi.

2023'te gerçekleştirilecek seçimler için siyasi partiler hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor. İYİ Parti'de de Milletvekili Genel Seçimi için masada 'ön seçim' seçeneği yer alıyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in teklife sıcak baktığı bilgisi aktarıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, İYİ Parti, Haziran 2023'te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi'ne yönelik hazırlıklarını sürdürüyor.

Bu kapsamda başta Genel Başkan Meral Akşener olmak üzere milletvekilleri ve parti yöneticileri il ziyaretlerinde bulunurken, aday belirleme sürecinde başta ön seçim olmak üzere izlenecek yöntemlerin belirlenmesine ilişkin çalışmalar da başlatıldı.

Parti kurmaylarının Akşener'e, sahada partiye yoğun ilgi olduğunu belirterek, milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesine yönelik teklifte bulunduğu öğrenildi.

EYLÜL AYINDA ELE ALINACAK

Akşener'in konuya sıcak baktığı aktarılırken, ön seçime ilişkin kararın eylül ayında yapılacak Genel İdare Kurulunda (GİK) ele alınması bekleniyor.

Partinin özellikle büyükşehirler ile güçlü olduğu illerde milletvekili adaylarını belirlerken ön seçim yapabileceği değerlendiriliyor.

İYİ Parti'de gündeme 'ön seçim' geldi: Akşener teklife nasıl bakıyor? ile ilgili etiketler iyi parti Milletvekili aday ön seçim