Gündem |

İYİ Parti ve Özdağ kavgasında yeni perde: 'Sekretere taciz' dosyası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den istifa etmesinin nedeninin 'sekreter tacizi' olduğu iddia edildi. Ayrıca Buğra Kavuncu'nun eski sekteleri olan bu kişinin daha sonrasında Özdağ'a tahsis edildiği açıklandı. Özdağ ile Kavuncu arasında geçen FETÖ'cü iddialarının da bu dosyadan sonra patlak verdiği yazıldı.

Son dönemlerde sığınmacılara karşı ırkçı bir tutum sergileyen ve 'Sessiz İstila' filmini finanse ettiğini açıklayan Zafer Partisi Başkanı Ümit Özdağ için skandal bir iddia gündeme geldi.

İSTİFANIN NEDENİ TACİZ İDDİASI MI?

Ümit Özdağ‘ın İYİ Parti ile yollarını ayırmasına sebep olduğu iddia edilen bir skandal, İYİ Parti kurmayları tarafından bazı gazetecilere özel sohbetlerde aktarılmaya başlandı.Geçtiğimiz yıllarda İYİ Parti'de Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Özdağ'ın skandal bir taciz iddiası nedeniyle istifası istenmiş. 

TACİZ İDDİASINA ADI KARIŞAN KİŞİ, BUĞRA KAVUNCU'NUN ESKİ SEKRETERİ

Habermotto.com'un iddiasına göre, Ümit Özdağ, İYİ Parti’de genel başkan yardımcısı olduğu dönemde, kendisine sekreter olarak tahsis edilen parti çalışanına tacizde bulundu. İYİ Parti Genel Merkezi’nde herkesin dilinde olan söylentiye göre Ümit Özdağ tarafından tacize uğradığını iddia eden sekreter, İstanbul İl Başkanlığı görevine getirilmeden önce genel merkezde genel başkan yardımcılığı görevinde bulunan Buğra Kavuncu’nun eski sekreteri…

FETÖ'CÜ SÖYLEMİNİN NEDENİ SEKRETER DOSYASI MI?

2021 yılının Mayıs ayında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı olan Buğra Kavuncu hakkında FETÖ şüphesi nedeniyle soruşturma başlatıldı... Bu soruşturma kapsamında Ümit Özdağ'ın da ifadesine başvurulmuştu. Özdağ, Kavuncu için FETÖ'cü iddialarını doğruladı. Gündeme gelen 'sekreter doyası'nın ardından Özdağ'ın Kavuncu'yu neden FETÖ'cü ilan ettiği merak konusu oldu. 

BAŞKA SEKRETER İSTEYİNCE...

İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte Akşener tarafından Strateji, İletişim, Propaganda ve Tanıtım Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Özdağ, ilk günlerde kendisine tahsis edilen sekreterin verimli olmadığını söyleyerek başka bir sekreter görevlendirilmesini ister. Aynı günlerde genel başkan yardımcılığı görevini sürdüren Buğra Kavuncu’nun İstanbul İl Başkanlığına atanması üzerine İYİ Parti’nin en çalışkanı olarak tanınan Kavuncu’nun sekreteri Ümit Özdağ’a kaydırılır.

 'BABA ŞEFKATİ...'

Kendisine tahsis edilen yeni sekreterden çok memnun olan Özdağ, iddialara göre sekretere gönlünü kaptırır. Genç kadının ‘baba şefkati’ sandığı sevginin ‘sapıklık’ olduğunu anlaması üzerine ise Ümit Özdağ’ın siyasi geleceğini şekillendireceği süreç başlamış oldu.

MERAL AKŞENER İSTİFASINI İSTEDİ

Özdağ tarafından tacize uğrayan sekreterin durumu ilk olarak Buğra Kavuncu’ya anlatmasıyla İYİ Parti’de fırtınalar koparacak gelişmeler peş peşe yaşanmaya başlandı. Kavuncu’nun eski sekreterini taciz eden Özdağ’ı arayarak sert tepki gösterdiği, telefon konuşmasında karşılıklı küfürleşmelerin yaşandığı, bunun üzerine Özdağ’ın “Senin siyasi kariyerini bitireceğim” diyerek Kavuncu’yu tehdit ettiği; Kavuncu’nun ise apar topar genel merkeze gelerek durumu Meral Akşener’e aktardığı olayın tanıkları tarafından dillendiriliyor.

Akşener’in ise durumu öğrenince küplere bindiği, Özdağ’ı odasına çağırarak genel başkan yardımcılığı görevini bırakması istediği ve Özdağ’ı genel merkezden uzaklaştırmak istediği; Özdağ’ın ise olayı gurur meselesi yaparak İYİ Parti’den ihraç edilmesini başlatacak sürecin fitilini ateşleyerek Buğra Kavuncu’yu suçladığı iddiası İYİ Parti Genel Merkezi’nde tüm çalışanların dilinde…

DOSYA HAZIR, MEDYAYA SERVİSİ BEKLİYOR

İYİ Parti tarafından Ümit Özdağ için hazırlanan dosya seçimlere yakın zamanda medyaya servis edilecek. İçinde İYİ Parti Genel Merkezi’nde çekilen görüntülerin de olduğu dosya, seçim tarihinin netleşmesinden sonra uygun bir vakitte medya ile paylaşılacak.

 ÜMİT ÖZDAĞ'DAN SOSYAL MEDYADA AKŞENER'E VERYANSIN

Bu iddiaların ardından Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak bu haberi Meral Akşener'in yaptırdığını iddia etti.