Gündem |

İtiraz geldi: Ilıcak ve Altan tekrar tutuklansın!

Fetullahçı Terör Örgütü ile Sivil Mücadele Platformu, FETÖ'nün medya yapılanmasının 'darbe çağrışımı' davasından hapis cezasına çarptırılan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın tahliye edilmesine itiraz etti.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin davada Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmişti. Yargıtay 16. Dairesi tarafından kararın bozulmasının ardından dava İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tekrar görüldü.

Önceki gün görülen duruşmada mahkeme, "Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdığı Nazlı Ilıcak ile aynı suçtan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdığı Ahmet Altan'ın, hapiste bulundukları süre göz önünde bulundurularak adli kontrol şartıyla tahliyelerine hükmetmişti.

TAHLİYELERE İTİRAZ

Fetullahçı Terör Örgütü ile Sivil Mücadele Platformu da, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’ne tahliyelerle ilgili itirazda bulunarak, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tekrar tutuklanmaları talep edildi.