İtalya'da düşen helikopterde 4 Türk hayatını kaybetmişti: Son görüntüsü ortaya çıktı

İtalya'da kalkıştan bir süre sonra düşen helikopterde aralarında 4 Türk'ün de olduğu 7 kişi hayatını kaybetmişti. Düşen helikopterin son görüntüsü ortaya çıktı. Helikopterde bulunan Lübnanlı bir mühendisin çektiği ve oğluna gönderdiği videoda düşen helikopterin fırtınanın ortasında olduğu görüldü.

İtalya'nın Lucca kentine bağlı Capannori Tassignano Havaalanı'ndan Treviso'ya gitmek üzere havalandıktan sonra Modena civarında radardan kaybolan Agusta Koala "AW119" tipi helikopterin enkazına ulaşıldı. Eczacıbaşı Holding Tüketim Ürünleri'nde görevli 4 Türk vatandaşının da aralarında olduğu 7 kişinin cansız bedeninin bulunduğu bildirildi.

Sabah'tan Cevdet Özdemir ve Uğur Erkan Demircan'ın haberine göre bölgenin yoğun ağaçlık olması ve GSM kapsama alanı olmaması nedeniyle güçlükle yürütülen arama çalışmalarının üçüncü gününde, bölgede yürüyüş yapan bir dağcının bazı yanmış ağaç ve metal kalıntıları gördü.

İtalya'da düşen helikopterde 4 Türk hayatını kaybetmişti: Son görüntüsü ortaya çıktı

Bunun üzerine arama çalışmalarına katılan İtalyan Hava Kuvvetleri'ne ait ekipler bölgeye iniş yaptı.

Ekipler, Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri arasındaki Apenin Dağları Cusna mevkiinde 1922 metre rakımda helikopterin enkazına ve 7 kişinin cansız bedenine ulaştı.

Eczacıbaşı Holding'e bağlı Altınova'daki İpek Kâğıt Fabrikası Müdürü Arif Cez, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Manisa Yatırım Projeleri Müdürü Serhat Kenar, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Şirketi Fabrikaları Direktörü Altuğ Erbil ve Yatırım Projeleri Müdürü İlker Uçak ile birlikte 1 İtalyan pilot ve 2 Lübnan vatandaşı bulunuyordu.

İtalya'da düşen helikopterde 4 Türk hayatını kaybetmişti: Son görüntüsü ortaya çıktı - Resim : 2

SON GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan helikopter bulunan Lübnanlı bir mühendisin kazadan saniyeler önce helikopterden oğluna video gönderdiği de ortaya çıktı. Birkaç saniyelik videoda helikopterin şiddetli bir fırtınanın ortasında kaldığı görülüyor.

BÜLENT ECZACIBAŞI İTALYA'YA GİTTİ

Helikopterin enkazına ulaşılmasının ardından Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, İtalya'ya gitti.

İtalya'da düşen helikopterde 4 Türk hayatını kaybetmişti: Son görüntüsü ortaya çıktı - Resim : 3

Kazaya ilişkin açıklamalarda bulunan Eczacıbaşı, "Maalesef çok genç, çok başarılı, pırıl pırıl 4 arkadaşımzı kaybettik. Acımız çok büyük. Onlara Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum" dedi.

İtalya'da düşen helikopterde 4 Türk hayatını kaybetmişti: Son görüntüsü ortaya çıktı ile ilgili etiketler italya helikopter görüntü fırtına