Dünya |

İsviçre’de Türklerin düzenlediği etkinliğe saldıran PKK'lıların yeni görüntüleri: Kadın ve çocuklar hedef alınmış!

İsviçre'nin Basel kentinde düzenlenen "23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali"ne yönelik terör örgütü PKK yandaşlarınca gerçekleştirilen saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde korkak ve hain PKK yandaşlarının özellikle kadın ve çocuklara saldırması dikkat çekti. 

PKK yandaşları, İsviçre'nin Basel kentinde düzenlenen "23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali"nde etkinlik bittikten sonra festival alanı toplanırken buraya gelip Türklere sözlü saldırıda bulundu.

EN AZ 6 KİŞİ YARALANDI

PKK lehine ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine sloganlar atan yaklaşık 30 kişilik grup, daha sonra festival alanındaki bariyerleri indirerek katılımcılara saldırdı.
Saldırıda en az 6 kişinin yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı aktarıldı.

ÖZELLİKLE KADIN VE ÇOCUKLARA SALDIRDILAR

PKK yandaşlarının düzenlenen çocuk şenliğinde Türk'lere karşı yapılan saldırının yeni görütüleri ortaya çıktı. Görüntülerde korkak ve hain PKKlılarının özellikle kadın ve çocuklara saldırması dikkat çekti. 

İSVİÇRE BASININDA HABERİN BAŞLIĞI DEĞİŞTİRİLDİ

Öte yandan İsviçreli 20 Minuten gazetesi, saldırıya ilişkin haberinde ilk olarak "PKK yandaşları ile Türkler Çocuk Festivalinde kavga etti" ifadesini başlığa taşırken daha sonra haberin başlığını "Türkler ve Kürtler Çocuk Festivalinde kavga etti" şeklinde değiştirdi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI KINAMIŞTI

Her sene yapılan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, yaklaşık 1000'in üzerinde Türkün katılımıyla bugün Basel meydanında düzenlenmişti.

Festivalin ardından PKK destekçisi olduğu öğrenilen bir grup, katılımcılara saldırmıştı.
Türkiye Dışişleri Bakanlığı saldırıyı kınamış, eylemin faillerinin adalete teslim edilmesi çağrısında bulunmuştu.