İstiklal Caddesi saldırısında hayatını kaybedenlerin isimleri okullarda yaşatılacak

Bakan Özer, İstiklal Caddesi'ndeki kanlı terör saldırısında hayatını kaybeden öğretmen Arzu Özsoy ve lise öğrencisi olan kızı Yağmur Uçar ile ilkokul öğrencisi Ecrin Meydan’ın isimlerinin okullara verileceğini duyurdu.

Beyoğlu İstiklâl Caddesi'ndeki bombalı saldırısında hayatını kaybeden öğretmen ve öğrencilerin isimleri okullara verildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer şunları söyledi:

“İstiklâl Caddesi'ndeki terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın üçü, eğitim camiamızdandı. Olay yerine karanfil bıraktığımız gün, öğretmen ve öğrencilerimizin isimlerini okullarımızda sonsuza dek yaşatacağımızı söylemiştik. Değerli öğrencimiz Ecrin’in adını Adana’da kendi okuduğu okula verdik. Okulumuzun adı ‘Mithatpaşa Ecrin Meydan İlkokulu’ oldu.

Hayatını kaybeden öğretmenimiz Arzu Özsoy ve lise öğrencimiz olan kızı Yağmur Uçar'ın adlarını da İstanbul’da, okul ve konferans salonunda yaşatacağız. Eyüpsultan'da bir okulumuzda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Arzu Özsoy'un adını, okulunun yakınında bulunan Eyüpsultan Düğmeciler Anaokuluna, kızı Yağmur Uçar'ın adını ise eğitim gördüğü Bağcılar Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi’nin konferans salonuna vermiştik. Değerli öğretmenimiz ve öğrencilerimizin isimlerini vefayla yaşatacağız.”

 

 

 

İstiklal Caddesi saldırısında hayatını kaybedenlerin isimleri okullarda yaşatılacak ile ilgili etiketler İstiklal Caddesi Taksim