Gündem |

İstifa ederken her şeyi anlattı... 'Güvensizliğin ve tacizin kurumsallaştığı...'

Skandal iddialar ile sık sık gündeme gelen Zafer Partisi'nde çatlaklar her geçen gün büyümeye devam ediyor. Son olarak partiden istifa ettiğini duyuran Seyit Onur Şenarslan, istifa yazısında annesine yapılan küfürlerden bahsederken parti içindeki karmaşıklığı da gün yüzüne çıkardı...

Sığınmacılara karşı kışkırtmacı söylemleriyle bir anda gündeme gelen Zafer Partisi hakkında çıkan flaş iddialara bir yenisi daha eklendi.

Sosyal medyada büyük bir tepkiye yol açan 'Sessiz İstila' filmini fonladığını açıklayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu iddiaların birinci hedefi oldu. 

Öyle ki bir dönem milletvekili olduğu İYİ Parti'den sekreterini taciz ettiği iddiaları yüzünden ihraç edildiği söylenen Özdağ'ın partisinden istifa eden Onur Şenarslan, Whatsapp grubundaki istifa açıklamasıyla yeni tartışmaların fitilini ateşledi.

Şenarslan, sosyal medya hesabından da Zafer Partisi'nden istifa ettiğini duyurdu. Ancak bu ayrılığın nedenleri, Özdağ hakkındaki iddiaları doğrular nitelikte oldu.

Seyit Onur Şenarslan, Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Adem Taşkaya'nın annesine sinkaflı küfürler ettiğini ve bu duruma Özdağ'ın tepkisiz kaldığını belirtirken bomba açıklamalarda bulundu.

İşte Şenarslan'ın Whatsapp gurubunda yayınladığı istifa dilekçesi:

Sayın Genel Başkanım Prof. Dr. Ümit Özdağ,

Hayatımda sözlerine en çok itibar ettiğim Annem, Eşim ve Babam ile görüşmem neticesi, istifamı iki hafta değil iki dakika bile geciktirmemem konusunda ailece bir karar aldık.

Yaklaşık bir hafta önce aynı seviyesiz sözlü tacize siz maruz kaldığınızda, muhterem anneniz Gönül Hanım’ı doğrudan hedef alan ifadeye karşı tavır koyarak İçişleri Bakanlığı’nın önüne gitmiştiniz. Annenizle aynı yaşta olan benim annem Ayşe Hanım daha mı az değerlidir ki Partinizin Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya tarafından galiz sinkaflı küfüre maruz kaldığımda ben de aynı şekilde Zafer Partisi’nin önüne mi gelmeliydim?
Bu soruyu size yönelttiğimde, bu şahsı cezalandıracağınıza, savunarak, “ Benim anneme kamu önünde küfredildi. Aynı şey değil.” dediğinizde, “sizin annenize küfür eden kamu vicdanında mahkûm edildi, benim anneme telefonda küfür edense sizin kendi vicdanınızda mahkûm edilebilmeliydi” dediğimde, bana on yıllık dostluğunuzdan bahsedip, idari işlem yapmayacağınızı belirttiniz.
Bizim yegâne ve ilk sorumluluğumuz, Türk Halkı’na karşı olmalıdır. Bireysel dostluklar devlet menfaatlerinin önüne geçemez.

Bu şahıslar bu Parti’de olduğu sürece bu görevi ifa etmek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle ben de Milletim’e olan sorumluluğum gereğini kanunlar çerçevesinde yerine getireceğim.

Samimi duygularla büyük ümitlerle katıldığım, ancak zaman içinde gözlemlediğim bir çok yanlışın düzeltilmesi için hiçbir çaba sarfedilmediğini, güvensizliğin, ve tacizin kurumsallaştığı bir müessesede kuruluş ilke, amaç, ve hedeflerinde sapma, ve yalpalama gördüğüm, defaaten ikaz görevimi yapmama rağmen önlem alınmadığını, hatta alınan önlemlerin de engellendiğini, şikayet dilekçemin dikkate alınmadığını, anneme ve eşime küfür, hakaret, beni de tehdit eden Adem Taşkaya’ya idari bir işlem yapılmadığını gördüğümden, yapılmayacağını da bizzat sizden duyduğumdan, güven ve itimadımın sarsıldığı, Zafer Partisi’ndeki bütün görevlerimden İstifa ediyorum.

Benim hazırladığım ‘Tacizi Önleme Yönergesi’nin uygulayıcısı olacak beni de Başkanlığı’na getireceğinizi söylediğiniz ancak bu güne kadar henüz Görevlendirme Yazısı’nın tebliğ edilmediği ‘Etik Kurul’un bir gün Parti’de aktif hale gelmesi, ve nihayet gerçekten uygulanması ve tüm tacizcilerin hak ettiği cezayı alması dileğiyle size ve Partimiz’e uğurlar diliyorum.

Yine benim önerdiğim, hazırlık ve bütün görüşmelerini aktif olarak yaptığım ancak son kertede bir şekilde Heyet’e alınmadığım ‘Şam Ziyaretiniz’in de başarılı geçmesini, ülkemiz ve bölgemiz’de barışa vesile olmasını can-ı gönülden diliyorum.

Şu ana kadar kanunlar çerçevesinde vermiş olduğunuz bütün görevleri liyakat ve sadakatle gerçekleştirmenin verdiği huzur ile huzurunuzdan ayrılıyorum.

Saygılarımla,

Seyit Onur Şenarslan

 

SuperHaber.com / Seçil Selen