Magazin |

İşte Vatanım Sensin’e veda eden karakterler…!

Kanal D'nin daha şimdiden efsane olan dizisi Vatanım Sensin, bu akşam ekran yolculuğuna başladı. İzmir'de verilen özgürlük mücadelesinin anlatıldığı dizi ilk sezonuyla büyük ilgi gördü. Bu sezon boyunca dizide pek çok karakter bu mücadele sırasında hayatını kaybetti. İşte Vatanım Sensin'e veda eden karakterler

Dizide şu ana kadar hayatını kaybeden karakterleri ve dizideki görevlerini haberde bulabilirsiniz. İşte Vatanım Sensin’e veda eden karakterler

MİRALAY NAZIM

Altınlar karşılığında düşman birliklerle anlaşma sağlayan Miralay Nazım, Cevdet’e yakalanmıştı. Fakat Miralay Nazım’ı öldüren kişi, farklı bir isimdi.

ilyasss

İLYAS ÇAVUŞ

Yunan esir kampında öldürülen İlyas Çavuş, büyük bir fedakarlık yapmıştı. İlyas Çavuş’u öldüren Cevdet, bu sayede kendisini Yunan Ordusu’na kabul ettirmeyi başarmış, gizli vazifesi için ilk adımı atmıştı.

ANDREAS

Yunan Ordusu’nda asker olan Andreas, İzmir’de yaşanan zulme daha fazla göz yummak istemez ve Yunanistan’a geri dönmek istemişti. Andreas’ın bu isteği kabul olmamıştı. Andreas’ın öldüren Mehmet, denizin ortasında gözünü bir an olsun bile kırpmadan öldürmüştü.

CEMAL

Ölmez Hasan’ın oğlu Cemal, babasıyla yüzleştikten sonra Yunan Karargahı’nda hayatını kaybetmişti. Cemal’i öldüren Yunan Teğmen Stavros ile Cevdet, bu olaydan sonra karşı karşıya gelmişlerdi.

ÖLMEZ HASAN

Eşref Paşa’nın verdiği talimatla yeğeni Mustafa Sami tarafından zehirlenen Ölmez Hasan, Cevdet’in kollarında ölmüştü. Ölmez Hasan’ın ölümünden sonra Yunan Ordusu tarafından köşeye sıkıştırılacağını düşünen Cevdet, onların güvenini kazanabilmek adına sırtından vurmuştu

z12

TABİP MUSTAFA SAMİ

Tuzağa düşen Mustafa Sami, izdivaç kurmak istediği Yıldız’ın ihaneti sonrası ellerinde ölmüştü. Yıldız’ın ihbarı sonucu Mustafa Sami’nin kaçacağını öğrenen Yunan Teğmen Stavros, acımasızca öldürmekten kaçınmamıştı.

HAYDAR

Yunan Başbakan Yardımcısı Kostas’ın gelişiyle açılacak dev Yunan Bayrağı’nın üzerine yaptıkları planla Türk Bayrağı açan vatanseverlerden Haydar, bunu canıyla ödemişti. Türk Bayrağı indirmek için sıkılan kurşunlarda kendisini siper eden Haydar, bayrağın yere düşüşünü engellemeye çalışırken vurulmuştu. Haydar’ı vuran, Yunan Teğmen Stavros’tan başkası değildi.

z2

EŞREF PAŞA

Yunan Ordusu ile girdiği çatışmada hayatını kaybeden Eşref Paşa’nın ölümü ise oldukça trajik olmuştu. Eşref Paşa, Yunan Ordusu tarafından değil güvendiği birinin ihanetiyle ölmüştü. Eşref Paşa’yı sırtından vuran ise Tevfik’ti. Kuvvacıları istediği gibi yönlendirmek isteyen Tevfik, Eşref Paşa’ya tuzak kurmuştu.

YAVUZ

Kuvvacılardan olan Yavuz, haince bir plana kurban gitmişti. Yavuz’u öldüren kişi ise kuvvacıların başına geçmeye çalışan Tevfik’ten başkası değildi.

MERYEM

İngiliz ajan Hamilton’ın planı sonrası hedef haline gelen Yörükler’den Meryem de acımasızca öldürülmüştü.

z3

STAVRO

Yunan Teğmen Stavros, yaptığı işkencelerle biliyordu. Stavros, yine haince bir planla Cevdet’i öldürmeye yeltendiği sırada hiç beklemediği bir şekilde sırtından vurulmuştu. Stavros’u sırtından vuran Azize olmuştu. Hakikatleri öğrenen Azize, yaptığı hamleyle Cevdet’i kurtarmayı başarmıştı.

HRİSTO

Vatanım Sensin’in ilk bölümünden itibaren savaşın karakterini değiştirebilecek silahların gizlendiği yeri sır gibi saklayan Hristo, İngiliz Charles Hamilton tarafında öldürülmüştü.

efteltya

EFTALYA

Eftalya’nın ölümü de oldukça etkileyici olmuştu. Tevfik’ten kaçarken öldü zannettiğimiz Eftalya, ”Angela” olarak karşımıza çıkmıştı. Gitgide kötü bir hal alan İzmir’de, Charles Hamilton’ın ajanlığını yapmaya başlamıştı. Eftalya’nın ölümü ise Charles Hamilton tarafından olmuştu. Hamilton, amaçlarına hizmet etmeyen Eftalya’yı boğarak öldürmüştü.

z1

YUNAN KOMUTAN VASİLİ

Yunan Teğmen Leon’un babası Vasili, Cevdet’in yaptığı kurnazca plan sonrası hedef haline gelmişti. Oğlu Ali Kemal’e yıllar sonra kavuşan Vasili, İzmir’den kaçmak isterken yakalanmış ve meydanda kurşuna dizilmişti. Vasili’nin ölümü, herkesi şaşırtmayı başarmıştı. Bu ölümün ardından karısı Veronika ve Leon, Atina’nın yolunu tutmuşlardı.

z

ALİ KEMAL

Dizide Kubilay Aka, senaryo gereği kardeş gibi büyüdükleri Miray Daner'e değil, Pınar Deniz'in oynadığı Yıldız'a aşıktı. Bu durumun da her ne kadar kan bağı olmasa da ayrıca seyircinin tepkisini çektiği gündeme gelmişti. Ancak bütün bu iddiaların aksine Kubilay Aka Çukur adlı yeni bir diziye imza attığı için projeden ayrıldığı öğrenildi

fatma

FATMA

Misak-ı Milli kararlarının kabul edilmemesi için her yolu denemeye hazırdırlar. İzmir'e gelen Rıza Bey'i koruma görevi ise Kara Fatma ve onunla birlikte hareket eden kadınlara düşer. İzmir yolundaki çıkan çatışmada, Rıza Bey sağ salim kurtaran Kara Fatma, Türk kadınının gücünü gösterir.