Gündem |

İşte Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun akıl hocaları

Uşak Emniyet Müdürlüğü'nde çıplak arama yapıldığını yalanlarını diline dolayan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun FETÖ'nün önemli isimleriyle video konferans görüşmesi yaptığı ortaya çıktı. Konferansta Enes Kanter, Abdülhamit Bilici ve Arzu Yıldız gibi FETÖ'cülerin yer aldığı görüldü.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun, 31 Ağustos'da Uşak'ta FETÖ operasyonunda gözaltına alınan kadınlara çıplak arama yapıldığı yalanını ortaya atmıştı.

Açıklamaları resmi makamlarca yalanlanan Gergerlioğlu, iddialarını sürdürmeye devam edince Uşak Emniyet Müdürü Mesut Gezer ve aralarında il emniyet müdür yardımcılarının da bulunduğu çok sayıda polis suç duyurusunda bulunmuştu.

FETÖ'CÜLERDEN AKIL ALDI

 Yalanlarını yüzlerce sahte hesaptan yayan ve sosyal medyada kampanya yapan Gergerlioğlu'na bu aklı veren kişilerin kim olduğu ortaya çıktı.

FETÖ'nün önemli isimleriyle video konferans görüşmesi yaptığı ortaya çıkan Gergerlioğlu'nun o konuşmadaki görütüsü sosyal medyaya düştü.

KANTER PAYLAŞTI, SONRA SİLDİ

FETÖ'cü Enes Kanter, toplantıdan kendisinin de gözüktüğü bir ekran görüntüsünü alıp paylaştı. Daha sonra paylaşımı sildi.

Görüşmede, Enes Kanter'in yanı sıra Abdülhamit Bilici ve Arzu Yıldız gibi FETÖ'cü isimlerin olduğu görüldü.

FETÖ'DEN KAMPANYA TALİMATI

Öte yandan Hürriyet istihbarat kaynakları, FETÖ'den örgüt üyelerine 'çıplak arama konusunda kampanya yapın çağrısı' geldiğini belitti.