Magazin |

İşte Nusret'in servet harcadığı külliyesi!

Tuz serpme hareketiyle tüm dünyada büyük ün kazanan Nusret Gökçe, memleketi Erzurum Şenkaya'ya ilçesine bağlı Paşalı köyüne külliye yaptırdı.

Sosyal medya hesabından yayınladığı videolarla dünya çapında üne kavuşan etçi Nusret Gökçe'nin, doğum yeri olan Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Paşalı köyünde külliye yaptırdı.

AÇILIŞ RAMAZAN BAYRAMINDA

Temmuz ayında temeli atılan külliye 4 bin metrekare üzerine kuruldu. İçinde cami, Kuran kursu, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhane bulunan külliyenin yapımı haziran ayında bitecek.

Külliye hazır hale geldikten sonra müftülüğe devredilecek. Açılış Ramazan Bayramı'nın birinci veya ikinci gününde yapılacak.

MALİYETİ 4.5 MİLYON

4 bin metrekare üzerine kurulan külliyenin maliyeti 4.5 milyon TL'yi buldu.

Temel atma törenine işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamayan Nusret Gökçe açılışta hazır bulunacak. Açılışa ayrıca ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Ali Ağaoğlu ve Ferit Şahenk de katılacak.

LİSE DE YAPTIRACAK

Nusret Gökçe, külliyenin ardından üç bin kişinin yaşadığı köyüne lise yaptıracak. Hemşehrilerine söz veren ünlü etçi çevre halkına iş imkânı sağlayacak projelere de imza atacak.

Kulliyenin en büyük özelliği içinin ve çevresinin mermer olması. 20 Nisan'da açılması planlanan yapının çevre düzenlemeleri nedeniyle açılışı Haziran ayına ertelendi.