Gündem

İşte İstanbul'daki son durum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da koronavirüs salgınındaki son durumla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Bakan Koca, "Vaka sayısı ve poliklinik başvuruları %65 azaldı. Hastaneye yatışlarda %50, yoğun bakıma yatışlarda üçte bir oranında düşüş var" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da sağlık yöneticileriyle yaptığı toplantıda salgındaki son durumu değerlendirdi. Bakan Koca, toplantı sonrası yaptığı açıklamada kentte vaka sayısının ne kadar düştüğünü bildirdi. 

Hastanelere başvuru ve yoğun bakımlarda yatışlardaki düşüşe dikkat çeken Bakan Koca, İstanbul'da vaka sayısındaki düşüşün yüzde 65'i bulduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"İstanbul’da sağlık yöneticilerimizle salgının seyrini değerlendirdik. Vaka sayısı ve poliklinik başvuruları %65 azaldı. Hastaneye yatışlarda %50, yoğun bakıma yatışlarda üçte bir oranında düşüş var. İstanbul gösterdiği sabrın meyvesini alıyor. Salgını durdurmak elimizde."

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara'yı kaplayan deniz salyalarının temizlenmesi için 8 Haziran'da seferberlik başlatıldı. Çalışmaların ilk başladığı yer olan Caddebostan Plajı'nda salyaların tamamen temizlenmediği görüldü. Ancak vatandaşlar buna aldırmadan yüzmeye devam etti.