Gündem

İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'de salgındaki son durum

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs salgınında haftalık vaka haritasını açıkladı. Buna göre, İstanbul'da 100 bin nüfusta 532, Ankara'da 361 ve İzmir'de 233 vaka görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin haftalık durumunun bildirildiği haritayı paylaştı. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "İllerimizde bir haftada 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte bulabilirsiniz. Tedbir ve kısıtlamalar bu haritayı her gecen gün daha iyi bir tabloya çevirecek" ifadelerini kullandı.

İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 532,02, Ankara'da 361,52, İzmir'de 223,34 oldu.

Buna göre İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Kocaeli en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu. En az vaka görülen beş il ise, Şırnak, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Van oldu.

İŞTE HAFTALIK VAKA SAYILARINDA SON DURUM

Yorumlar
Günün Videosu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki kaçak çiftliğinde yıkım çalışmalarını takip eden İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri, Türkkan'ın çalışanları tarafından darp edildi. Muhabir Mustafa Uslu, hastaneye kaldırılırken, saldırganlar jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.