Gündem |

İşte İmamoğlu'nun 'Farklı kaydet belediyeciliği'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'Biz yaptık' diyerek lanse ettiği Silivri'deki Müjdat Göksu Stadı'nın eski başkan rahmetli Kadir Topbaş zamanında yapıldığı ortaya çıktı. Kanal 24 Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek, İmamoğlu'nun 'farklı kaydet belediyeciliği' yaptığını belirterek, "Ak Parti'nin icraatlarına çök, iki düzenleme yapıp sonra ben yaptım diye çık" dedi.

Kanal 24 Genel yayın Yönetmeni Murat Çiçek, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Enver Aysever'in vereceği atölye çalışması ile ilgili yaptığı ihaleden yola çıkarak çarpıcı sözler söyledi. Kanal 24'te yayınlanan Günün Manşeti programında Akşam Gazetesi yazarı Hikmet Genç ile birlikte konuşan Çiçek, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun sözlerinden yola çıkarak İBB yönetiminin 'farklı kaydet' belediyeciliği yaptığını söyledi. Çiçek, İBB Başkanı İmamoğlu'nun Twitter hesabında yaptığı bir paylaşıma dikkat çekerek şunları söyledi:

"Ekrem İmamoğlu'nun bir tweeti var yani bilmesek adam büyük iş yapmış diyeceksin. Şunu söyledi: 'Ak Parti belediyesinin uzun süre ihmal ettiği Silivri'ye de biz sahip çıktı. Müjdat Gürsu Stadını biz yaptık.' Arabaları kötüledi gitti kendisi bin tane araba aldı, kendisine şarkı yazana ihale ile CRR'de konser verdi, büyük başkan diyenin kitabını bastı ama diyorsun ki helal olsun şu stadı yapmış diye. Ama yapmamış. Ekrem İmamoğlu'nun yaptığı ne biliyor musun? Ekrem İmamoğlu'nun hakkını yemeyelim. Karşı taraftaki tribünün üstünü kapatmış, arka taraftaki tribünü yapmış, bir de stadın zeminini yenilemiş. Bu stadı rahmetli Kadir Topbaş yaptırmış, 26 Eylül'deki depremde hasar görmüş, bazı yerlerin düzeltilmesi gerekiyor. Bu alan büyükşehirin sorumluluğunda. Silivri Belediye Başkanlığı Spor Bakanlığı'na başvuruyor stat düzeltilsin diye. İmamoğlu diyor sen bunu bana bırak benim bütçem var. Ak Parti'nin icraatlarına çök, iki düzenleme yapıp sonra ben yaptım diye çık.

Sitene Ekle