İşte Erdoğan'a sunulan FETÖ raporu

FETÖ davalarını yakından izleyen AK Parti, davalara ilişkin analizini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bu hafta yapılan Merkez Yürütme Kurulu toplantısında sundu

İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan tarafından sunulan analizde, sanıkların inkâr yoluna gittikleri, tek bir merkezden yönetiliyormuş gibi aynı ifadeleri verdikleri bilgisi paylaşıldı.

İNKÂR PLANI

Sabah'ın haberine göre raporda, darbe teşebbüsüne bizzat katılan FETÖ'nün beyin takımında yer alan sanıkların onca delile ve görüntülere rağmen suçlamaları kabul etmedikleri ve aynı tarz savunma yaptıkları ifade edildi. Raporda, sanıkların avukatları aracılığıyla organize oldukları, bilgi akışı ve savunmaların nasıl yapılacağı konusunun böyle planlandığı da ifade edildi.
AK Parti, FETÖ davaları için ayrı bir çalışma daha yapılıyor. AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığındaki heyet, davaların hukuksal, sosyolojik ve siyasi analizini yapıyor. Sanıkların sanıkların savunma yöntemleri de inceleniyor. Bununla ilgili hazırlanan rapor da Cumhurbaşkanı'na sunulacak.

İşte Erdoğan'a sunulan FETÖ raporu ile ilgili etiketler FETÖ