İşte Elon Musk'ın iş görüşmelerinde sorduğu favori soru

Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Elon Musk'ın yakaladığı hızlı yükselişine yöenlik yapılan araştırmalardan dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı. Buna göre, yaklaşık 200 milyar dolarlık serveti olan iş adamının, iş görüşmelerine çok önem verdiği ve mülakat sırasında sorduğu klasik bir sorusu olduğu öğrenildi.

Son 1 yılda Tesla hisselerinin yaşadığı artış ile birlikte dünyanın en zengini ünvanının sahibi olan Elon Musk’ın iş dünyasındaki başarısı üzerine araştırmalar devam ediyor.

Yaklaşık 280 milyar dolarlık servet sahibi olan Musk’ın iş görüşmelerine önem verdiğinin altı çizilirken, adaylarla yaptığı görüşmelerde klasik bir sorusu olduğu aktarıldı.

50 yaşındaki Musk’ın şirketlerine alacağı adaylarda hangi okulu bitirdikleriyle ilgilenmediği belirtilirken, “Üzerinde çalıştığın en büyük sorun neydi ve onu nasıl çözdün” sorusuna verilen cevaba göre adayları değerlendirdiği belirtildi.

'ÜNİVERSİTE, HATTA LİSE DİPLOMASINA GEREK YOK'

Bu soru aracılığıyla adayların yalan söyleyip söylemediğini anlayan Musk’ın üniversite diplomasına değer vermediği ve sorunlarla başa çıkma kapasitesine göre kişileri şirketlerine alarak başarıya ulaştığı vurgulandı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, 2014 yılında Auto Bild dergisine verdiği röportajda üniversite eğitimine değer vermediğini belirtmiş, “Herhangi bir üniversite, hatta lise diplomasına bile ihtiyaç yok” diye konuşmuştu.

 

İşte Elon Musk'ın iş görüşmelerinde sorduğu favori soru ile ilgili etiketler elon musk iş görüşmesi soru