İstanbul'un göbeğinde korku dolu anlar: Ağzına biber gazı sıkıp kaçırmaya çalıştılar

İstabul Kağıthane'de korku dolu anlar yaşandı. Araçla gelen 3 kişi daha önce babasını tehdit ettiği genci biber gazıyla kaçırmaya çalıştı. Çevredeki vatandaşlar olaya müdahale ederek genci kurtardı. Yaşanan korku dolu anlar kameraya yansıdı. Polis ekipleri soruşturma başlatarak zanlıların peşine düştü.

Kağıthane’de araçla gelen 3 şahıs, önceden babasını tehdit ettikleri genci sokak ortasında kaçırmaya çalıştı. Biber gazı sıktıktan sonra kucaklayarak araca sokmaya çalıştıkları genci çevredeki vatandaşlar son anda kurtardı. Yaşananlar kameralara saniye saniye yansırken, polis kimliğini tespit ettiği zanlıların peşine düştü.

İstanbul'un göbeğinde korku dolu anlar: Ağzına biber gazı sıkıp kaçırmaya çalıştılar

Olay, dün saat 11.00 sıralarında Kağıthane Sultan Selim Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde evinden çıkan M.J. isimli genç, babasının işyerinin olduğu sokağa geldi. Burada bir süre yürüyen genci arkasında takip eden bir şahıs, yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirmeye çalıştı. Direnmesi üzerine araçla gelen iki şahıstan biri de aşağıya inerek genci yere düşürdü. Bir süre sürükledikleri genci karga tulumba kucaklayan iki şahıs, geldikleri araca bindirmeye çalıştı. O esnada sesleri duyan çevredeki esnaf ve vatandaşlar, şahıslara müdahale etti. Son anda araçtan düşerek kurtulan genç ardından ayağa kalkarak aracı bir süre kovaladı. Yaşananlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

İstanbul'un göbeğinde korku dolu anlar: Ağzına biber gazı sıkıp kaçırmaya çalıştılar - Resim : 2

ÇOCUĞUN AĞZINA BİBER GAZI SIKIP ARABAYA BİNDİRDİLER

Mahalle sakinlerinden Kaan Çelik, “Bir kaç gündür buradan lüks araç geçiyormuş. Para al ver muhabbeti olmuş. Borçları varmış. Aileden birini kaçırmaya kalktılar. Çocuğun ağzına biber gazı sıktılar. Sonra arabaya bindirdiler. Çocuk kendini bir anda dışarıya attı. Ondan sonra aramışlar ve ‘bize 30 bin lira para getirin yoksa bir daha kaçırırız’ demişler” dedi.

İstanbul'un göbeğinde korku dolu anlar: Ağzına biber gazı sıkıp kaçırmaya çalıştılar - Resim : 3

POLİS EKİPLERİ ZANLILARIN PEŞİNDE

Olayın ardından gencin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, hafif yaralı genci yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırarak tedavi altına aldı. Genç tedavisinin ardından emniyete giderek şikayetçi oldu. Olayın sonrasında çalışma başlatan polis ekipleri, gencin babası A.J. ve ağabeyi F.J.’nin tehdit edildiğini belirledi. Görgü şahitlerinin ifadelerine başvurarak güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis, plakasını ve kimliklerini tespit ettikleri şahısları yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

İstanbul'un göbeğinde korku dolu anlar: Ağzına biber gazı sıkıp kaçırmaya çalıştılar - Resim : 4

İstanbul'un göbeğinde korku dolu anlar: Ağzına biber gazı sıkıp kaçırmaya çalıştılar ile ilgili etiketler istanbul kağıthane kaçırma biber gazı