Gündem |

İstanbul'u fırtına vuracak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'a fırtına uyarısı yaptı. Bu gece etkili olacak kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle İstanbulluların dikkatli olunması istendi. Öte yandan çatı uçması, baca ve soba zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbir çağrısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbulluları ilgilendiren son dakika uyarısı geldi. Bu gece saatlerinde fırtınanın etkili olacağını belirten Meteoroloji, dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Yapılan açıklamada güneyden esecek rüzgarın 40-60 km/saat ve yer yer 50-70 km/saat esmesinin beklendiği ifade edildi.

Açıklamada "Yapılan değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren güneyden kuvvetli esmeye başlayacak rüzgarların; güney ve güneybatıdan kuvvetli (40-60 km/saat) ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi.

HAVA SICAKLIĞI 15 DERECEYE KADAR YÜKSELECEK

Öte yandan yeni haftada soğuk ve yağışlı havanın yurdu terk edeceği belirtildi. Pazartesi gününden itibaren sıcaklığın 15 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor.

 Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu 8

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 13

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 16

Adana: Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

Antalya: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 19

Samsun: Çok bulutlu, sabah saatlerinde iç kesimleri yağmur ve karla karışık yağmurlu 14

Trabzon: Çok bulutlu, iç kesimleri yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 14

Erzurum: Çok bulutlu ve kar yağışlı 1

Diyarbakır: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı (Yağışların yer yer kuvvetli ve yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor)