Gündem

İstanbullunun çilesi bitmiyor! İSKİ'nin 1 aydır süren çalışması vatandaşları perişan etti!

Küçükçekmece'de 1 aydır devam eden İSKİ çalışması vatandaşları ve esnafları bezdirdi. "Yetkililere söyledik ama kimse ilgilenmiyor" diyerek isyan eden vatandaşlar "Perişan olduk, sürekli böyle yıkıyorlar, yapıyorlar tekrar bozuyorlar. Milenyum çağında çar çamur içerisinde, insanlar geçemiyor, binaların içi çamur dolmuş." diyor.

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Huzur Sokak üzerinde, İSKİ tarafından başlatılan kazı çalışmaları yaklaşık 1 aydır devam ediyor.

BEBEK ARABASIYLA YÜRÜMEYE ÇALIŞAN ANNELER ÇİLE ÇEKİYOR

Bitirilemeyen çalışmalar nedeniyle sokak araç trafiğine kapatılırken, vatandaşlar ise kaldırıma konan taşlar ve oluşturulan çukurlar nedeniyle yürümekte zorluk çekiyor. Kazının yapıldığı sokakta araçlarıyla giremeyen esnaf duruma tepki gösterdi. Bebek arabalarıyla sokakta yürümeye çalışan kadınlar ise adeta çile çekiyor. Çevre sakinleri ise çalışmaların yavaş ilerlediğini iddia ederek bir an önce sona ermesini istedi.

 

"KİM YAPIYORSA BİZİ REZİL ETTİ"

Sokakta tekstil işiyle uğraşan ve ürün getirip götüren esnaf Mehmet Bora, “Bu bir aydır böyle, çektiğimiz çile. Arabayı sokamıyoruz, mal indiremiyoruz nasıl olacak bu halimiz. Sürekli böyle yıkıyorlar, yapıyorlar tekrar bozuyorlar, tekrar yapıyorlar. İSKİ yapıyor, kim yapıyorsa bizi rezil ettiler. Paraları çok herhalde böyle yapıyor. Millet rezil oldu, ne zaman gelsem böyle, arabamız var ama malımızı getiremiyoruz buraya” diye konuştu.

 

"İSKİ'YE TELEFON AÇIYORUZ AMA KİMSE İLGİLENMİYOR"

Yemek işini yaptığını tozdan ve çamurdan kapıyı açamadığını anlatan esnaf Selman Ece, “Bu en az bir ay oldu, sözde yapıyorlar. Gidiyorlar yukarıya kadar, gelip baştan bir daha yıkıyorlar, bunların amacı nedir bilmiyoruz. Soruyoruz, yetkili kim tam olarak ne zaman bitecek bilelim. Yetkili yok diyorlar. Bir hafta geçiyor bir daha baştan başlıyorlar. Perişan olmuşuz, iş yerimizi yemek götürüyoruz, tekstiller var. burada kavga bile oldu bu yüzden, iki üç tane kaza oldu. Bu sabah geldim arabam kaldı, iki üç kişi geldi zor arabayı çıkardık. Millet telefon açıyor, İSKİ’ye açıyor, kimse ilgilenmiyor. Kim ilgileniyorsa lütfen bir an önce bu mağduriyeti gidersin” ifadelerini kullandı.

 

"YETKİLİLERE SÖYLENECEK DENDİ AMA HİÇBİR SONUÇ ALAMADIK"

Evinde yaşlı ve hasta insanların olduğunu doktora götürürken sokağın başına kadar yürütmek zorunda kaldığını sokakta ikamet eden Servet Aslan isimli vatandaş ise, “En az iki üç sefer bunu yetkililere söyledik, gelip yapacaklarını söylediler. Milenyum çağında çar çamur içerisinde, insanlar geçemiyor, binaların içi çamur dolmuş. Her halde bir on sefer şikayet ettim, her defasında yetkililere söyleneceği söylendi ama hiçbir sonuç alamadık. Ortalama 1 aydır böyle, geçemiyoruz buradan, normal şartlarda yürüyemiyoruz. Yaşlılar var, bebek arabası olan insanlar var, kadınlar çocuklar var. Ne arabalar geçebiliyor, ambulans dahi giremez şu sokağa” dedi.

Sitene Ekle