Gündem |

İstanbul'da TÜGVA ofisine bombalı saldırı: Ölen ya da yaralanan yok! Valilikten ilk açıklama geldi!

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziosmanpaşa temsilciliğine sabah saatlerinde bombalı saldırı düzenlendi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler sabah erken saatlerde çarşaf giye bir kişinin TÜGVA şubesi önüne gelerek bomba bıraktığını tespit etti. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Olay yerinde yapılan incelemelerde, zaman ayarlı EYP parçaları elde edilmiştir." denildi.

Edinilen bilgilere göre Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan TÜGVA Şubesi önünde sabah 05.30 sıralarında patlama yaşandı.

ÇOK SAYIDA EKİP OLAY YERİNDE

Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, binada maddi hasar meydana geldi. Bölgeye çok sayıda polis ekibi ve bomba imha ekipleri sevk edildi.

Polis olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı.  Konuyla ilgili uzman ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

 

ÇARŞAFLI BİR KİŞİ BIRAKMIŞ

Öte yandan, patlama anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, saat 05.40'da çarşaflı olduğu görülen bir kişinin binanın yanına gelişi, kısa süre sonra bölgeden ayrılmasının ardından patlamanın meydana gelişi görülüyor.

 

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ: ZAMAN AYARLI EYP

İstanbul Valiliği: Olay yerinde yapılan incelemelerde, zaman ayarlı EYP parçaları elde edilmiştir

ESNAF OLAY ANINI ANLATTI

Olayı anlatan esnaf İbrahim Dönmez, "Sabah 5.30 civarında ben fırında malzemeleri pişiriyordum bir patlama oldu. Dışarı çıktığımda kimse yoktu. Karşı çay ocağından arkadaşlar çıktı" ifadelerini kullandı.

BOMBANIN BIRAKILMA ANI KAMERADA

Çarşaflı bir kişi tarafından bina yakınına bombanın bırakılma anının kamera görüntüleri ortaya çıktı. 

İşte olay yerinden ilk görüntüler...