Gündem

İstanbul'da trafik felç oldu!

Bu akşam başlayacak ve pazartesi saat 05.00'a kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması önesi İstanbul'da trafik adeta felç oldu. Vatandaşlar kısıtlamanın başlaması öncesi evlerine ve marketlere yetişmeye çalışırken trafik yoğunluğu yüzde 70'in üzerine çıktı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan hafta sonu kısıtlaması bu hafta 82 saat sürecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın resmi tatil olması ve Cuma gününe denk gelmesi sebebiyle hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta 3 gün sürecek.

Genelge kapsamında 82 saatlik kısıtlama 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayacak, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00'da sona erecek. Hafta sonu kısıtlamalarında olduğu gibi 23 Nisan Cuma günü de vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemiş dükkanları saat 10.00 - 17.00 arasında açık olacak.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 71

Kısıtlama öncesi birçok noktada trafik yoğunluğu yaşanıyor. Kadıköy D-100 Karayolu her iki yönde araçların dur-kalk şekilde ilerlediği görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluk haritasına göre saat 16.45 itibariyle yoğunluk yüzde 71 olarak ölçüldü.