Yaşam

İstanbul'da scooter kullanan kadının feci ölümü: İETT otobüsünün altında kaldı!

Ümraniye'de elektrikli scooter ile ilerleyen bir kadın, aracını yolun kenarına park eden sürücünün dikkatsizce kapıyı açması yüzünde yola savruldu. Yola düşen kadın o esnada yolda seyir halinde olan İETT otobüsünün altında kalarak hayatını kaybetti.

İstanbul Ümraniye Alemdağ Caddesi’nde saat 08.50 sıralarında korkunç bir olay yaşandı. 

DİKKATSİZ SÜRÜCÜ KAPIYI BİR ANDA AÇINCA YOLA SAVRULDU

İddiaya göre, elektrikli scooterla yolda hareket halinde olan İlknur Akkaya, yol kenarında park eden ticari araç sürücüsünün kapıyı dikkatsizce ve bir anda açmasıyla kapıya çarptı. Kapıya çarparak savrulan genç kadın Akkaya, yolda seyir halinde olan İETT otobüsünün altına girdi.

 

ÇEVREDEKİLER KADININ YARDIMINA KOŞTU

Yaşanan olayı gören çevredeki vatandaşlar kadının yardımına koşup durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Adrese gelen polis ekipleri kazaya ilişkin çalışma başlatırken sağlık ekipleriyse İETT otobüsünün altında kalarak ağır yaralanan genç kadını hastaneye kaldırdı.

KAZA ANI ANBEAN KAMERADA

Kadının İETT otobüsü altında kalarak ağır yaralandığı kaza kameraya anbean yansıdı. Görüntülerde, elektrikli scooter ile ilerleyen kadın, ticari araç sürücüsünün kapıyı bir anda açmasıyla kapıya çarpıp yola savrularak İETT otobüsü altında kalıyor.

 

“6 METRE SÜRÜKLENMİŞTİR”

Kazayı gören Atilla Topçu, “Sabah saatlerinde ofisimde oturuyordum. Büyük bir ses duydum. Dışarı fırladım. Otobüsün altında kalan scooter kullanıcısı bir kadının yerde yattığını gördüm. Orta yaşlarda bir kadındı. Duyduğumuza göre sol tarafta park eden araç sürücüsü kapısını açınca scooter kullanan kadın çarpmış ve yola savrulmuş. Otobüste üzerinden geçmiş. Yaklaşık 6 metre sürüklenmiş. Zaten yerde kanlar içerisinde yatıyordu. Ambulans geldi, yaralıyı hastaneye kaldırdı." ifadesini kullandı.

Sitene Ekle