Koronavirüs

İstanbul'da sahte aşı kartı düzenlediği öğrenilen 3 hemşire tutuklandı!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında bazı yerlerde aşı zorunluluğu getirilirken konuyla ilgili olarak dolandırıcılıklar da ortaya çıktı. İstanbul'da, sahte aşı kartı düzenlemek suçlamasıyla 6 kişiye operasyon düzenlendi. Özel hastanede çalıştıkları öğrenilen 3'ü hemşire 6 kişi operasyonla gözaltına alındı. 3 hemşire tutuklandı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ekipleri  sahte aşı kartı ihbarı üzerine hareket geçti.

 6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Sahte aşı kartının düzenlendiğini tespit etti. Aylar süren teknik takibin ardından operasyon düzenlendi. Özel bir hastane çalışan 3 hemşire ve organizasyonda yer alan 3 kişi olmak üzere toplam 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan hemşireler nitelikli dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla tutuklandı. Diğer üç zanlı da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CNN TÜRK'ün haberine göre hemşirelerin cep telefonlarına el konulurken WhatsApp kayıtlarında suç unsuru olan yazışmalar tespit edildi. Vurulmayan aşıların akıbeti araştırılırken İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de olayla ilgili idari soruşturma başlattı.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.