İstanbul'da mayın alarmı: Patlama sesi duyuldu

Eyüpsultan Ağaçlı plajında duyulan ve mayın patlamasını anımsatan ses, güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Yapılan inceleme sonucunda mayına rastlanmazken, bölge sakinleri korku dolu anları anlattı.

Dün akşam saatlerinde Eyüpsultan Ağaçlı plajında duyulan patlama sesi paniğe neden oldu. Plajda denizden gelen patlama sesi ile birlikte güvenlik güçleri harekete geçti. Patlama sesini duyan Ağaçlı köyü sakinlerinin haber vermesi üzerine plaja çok sayıda jandarma ekibi gönderildi.

İstanbul'da mayın alarmı: Patlama sesi duyuldu

EKİPLER ÇALIŞMA YAPTI

Olay yerine gelen ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Olay yerine jandarmanın yanı sıra Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler de gelerek çalışma yaptı. Çalışmalar sırasında güvenlik açısından bölgeye kimse yaklaştırılmadı. Jandarma çalışmalarını gece vakti sonlandırırken, sabah saatlerinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAS timleri incelemelerini sürdürdü. Yapılan çalışmaların sonucunda mayına rastlanmadı.

"İLK DEFA BÖYLE SES DUYDUK"

Köyde hayvancılık yapan Seyfullah Ayhan, "Damadım sesi duyduktan sonra sahile indi. Geldiğinde mayının patladığını söyledi. İlk defa böyle bir ses duyduk" dedi.

"DEPREM GİBİYDİ"

Şaziye Ayhan ise duydukları ses ile korktuklarını belirterek, "Deprem gibiydi, yerden patlama hissettik. Çok korktuk, sonradan mayın olduğunu söylediler" diye konuştu.

 

İstanbul'da mayın alarmı: Patlama sesi duyuldu ile ilgili etiketler İstanbul patlama mayın