İstanbul'da kuraklıktan en az etkilenen baraj

İstanbul'un barajlarında su seviyeleri her geçen gün azalırken, bu durumdan en az etkilenen Darlık Barajı oldu. Kaynak noktasında küçük çekilmelerin olduğu barajın, kuraklıkta doluluk oranı en yüksek baraj olması dikkat çekti. Su seviyesi en az azalan Darlık Barajı havadan görüntülendi.

Kurak geçen yaz aylarının ardından beklenen sonbahar yağmurlarının gelmemesi nedeniyle barajlardaki su seviyesi hızla azalıyor. İstanbul'un barajlarında doluluk oranı eylül ayında yüzde 40’larda gösterirken bu oran aralık ayında yüzde 21,53 seviyelerine inerek son yılların en düşük seviyesine ulaştı.

DARLIK BARAJI'NDA DOLULUK ORANI YÜZDE 49,22

Birçok barajda su seviyelerinde hızlı kayıplar yaşanırken, Anadolu Yakası'nın önemli içme suyu kaynaklarından Darlık Barajı bu durumdan en az etkilenen baraj oldu.

İstanbul'da kuraklıktan en az etkilenen baraj

Darlık Barajı'nda doluluk oranı yüzde 49,22 olarak ölçülürken bu oran ile kuraklıkta doluluk oranı en yüksek baraj oldu.

DİĞER BARAJLARDAKİ DOLULUK ORANLARI

İstanbul barajlarının bugün itibariyle doluluk oranları ise şöyle:

''Ömerli Barajı yüzde 20,05, Pabuçdere Barajı yüzde 5,76, Sazlıdere Barajı yüzde 5,28, B.Çekmece Barajı yüzde 17,57, Alibeyköy Barajı yüzde 30,78, Terkos yüzde 22,96, Elmalı yüzde 23,92, Darlık Barajı yüzde 49,22, Istrancalar yüzde 28,42, Kazandere yüzde 4,72''

İstanbul'da kuraklıktan en az etkilenen baraj ile ilgili etiketler darlık barajı kuraklık su çekilmesi