Yaşam |

İstanbul'da fıskiye faciası!

Avcılar'da sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil bariyerleri aştı, karşı şeritte yan yatarak durdu. Görgü tanıkları 3 kişinin yaralandığı kazaya fıskiyeden yola akan suyun neden olduğunu öne sürdü. İstanbul'da daha önce de fıskiden dolayı bir polis memuru şehit olmuş, İBB ise, 'Fıskiyeleri tinerciler açmış' açıklaması yapmıştı. Olayın ardından gözler İBB'ye çevrildi.

Kaza, saat 07.30 sıralarında meydana geldi. Ambarlı'daki Petrol Ofisi Caddesi'nden Esenyurt yönüne giden 34 UV 0972 plakalı otomobil, sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyeri aşarak karşı şeride geçti. Otomobil burada yan yattı. Kazada sürücü ile birlikte 3 kişi yaralandı.

İhbar üzerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Kaza nedeniyle trafik bir süre aksadı. Görgü tanıkları yol kenarında çimleri sulamak için açılan fıskiyelerden yola akan suyun neden olduğunu öne sürdü

DAHA ÖNCE DE KAZALAR YAŞANDI

Sürücünün iddiası üzerine gözler İBB'ye çevrildi. İstanbul'da daha önce de fıskiden dolayı kazalar yaşanmıştı.

Trafik polisi Ali Ulaş'ın kullandığı motosiklet, İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde görev dönüşü çim sulama fıskiyelerinden yola akan su nedeniyle devrilmiş, kazaya sebep olan fıskiyelerin yerleştirilmesinde belediyenin kusurlu olup olmadığı ise merak konusu olmuştu. İBB, 'fıskiyeleri tinerciler açmış' açıklaması yapmıştı.