Gündem |

İstanbul'da büyük rezalet! Ev kiralayıp gizli parti verdiler...

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart'ta kapatılan bir gece kulübü, ev kiralayarak gizli parti düzenledi. Girişlerin para karşılığında yapıldığı partide koronavirüs salgınını umursamayan gençler, halkın sağlığını da hiçe saydı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye genelindeki tüm pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin 16 Mart itibarıyla geçici süreliğine faaliyetlerini durduracağını duyurmuştu.

Bu kapsamda kapatılan İstanbul'daki bir gece kulübü, partilerini eve taşıdı. Ev kiralayıp gizli parti düzenleyen kulübün partisinden yapılan canlı yayınlar durumu ortaya çıkardı.

SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYINLADI

'Destinakimdir' kullanıcı adını kullanan Yaren ve Elif isimli iki kadın, koronavirüs salgınına rağmen umarsızca yapılan partide eğlendikleri anları sosyal medya hesaplarından canlı yayınladı.

Vatandaşlar, yapılan canlı yayına yazılan yorumlarla tepkilerini dile getirirken, partiye katılanlar tepkileri umursamadan eğlenmeye devam etti.

'YASAL İŞLEM BAŞLATIN' ÇAĞRISI

Daha sonra sosyal medyada çeşitli mecralarda paylaşılan videolar, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hesaplarına gönderilerek bu kişiler hakkında yasal işlem başlatılması talep edildi.

İÇİŞLERİ'NDEN 81 İLE TALİMAT

İçilleri Bakanlığı, 15 Mart'ta 81 ilin valiliğine gönderdiği koronavirüs konulu ek genelgede virüsün Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam ettiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi (küresel salgın) olarak nitelendirildiği hatırlatılmıştı.

Genelgede şu ifadelere yer verilmişti:

"'Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde 'Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri' olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin yarın saat 10:00 itibarıyla geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı' belirtildi."

Genelgede ayrıca, söz konusu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istenmişti.