Yaşam |

İstanbul'da akıl almaz olay! Parkta maymun dehşeti

İstanbul’da sahibinin balkonda baktığı maymun evden kaçarak parkta oynayan 6 yaşındaki çocuğu darp edip ısırdı. Çocuğun annesi maymunun sahibini şikâyet etti

İstanbul Fatih'te 6 yaşındaki Ömer Tuna, annesi Nuran Tuna ile birlikte Fındıkzade parkındaydı. Nuran Tuna'nın Gürcistan uyruklu komşusu N.T. geçtiğimiz aylarda Edirne'de bulunan bir petshop'tan maymun satın almıştı. Genç kadın, satın aldığı maymuna evinde bakıyordu. Maymun bir müddet sonra bağlı olduğu balkon demirlerinden kurtularak, aşağıya atladı. Sokakta koşmaya başlayan maymun, çocukların bulunduğu parka kaçtı. Etraftaki insanlara ve parkta bulunan çocuklara saldıran maymun, minik Ömer Tuna'yı önce ısırdı ardından darp etmeye başladı. Ömer'i parktaki vatandaşlar ve annesi kurtardı. Minik Ömer, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan küçük çocuğun ağır derece yaralandığına dair rapor verildi. Savcılığa başvuran minik Ömer'in ailesi saldırgan maymunun sahibinden şikâyetçi oldu. Savcılık, ailenin şikâyeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı.

'Oğlum her gece ağlıyor'

SABAH'a konuşan anne Nuran Tuna "Hayvanların bilinçsizce satın alınıp evlerinde bakılması böyle kötü ve üzücü sonuçlar doğurabiliyor. Benim oğlum daha çok küçük. O maymunun verdiği hasar çocuğumda belki de ömür boyu kalıcı hasar bırakacak. Çocuğum şuanda konuşmakta zorluk çekiyor. Her gece ağlayarak uyanıyor. Benim minik oğlum kâbuslar görüyor. Maymunun sahibi cezasını çekmeli" dedi.