Popüler Haberler |

İstanbul'a En Yakın tatil nerede yapılır? 2020 İstanbul'a yakın en ucuz tatil yerleri!

İstanbul'a Yakın en ucuz tatil yerleri hafta sonu ve günübirlik tatil tavsiyesi arayan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle otobüs, huçak kullanmadan yakın bir yerde tatil yapmak, doğayla iç içe olmak isteyenler İstanbul'a en yakın tatil yörelerini merak ediyor. Peki İstanbul'a yakın nerelere gidilir? İşte detaylar...

İstanbul'a Yakın en ucuz tatil yerlerini araştırmaya başlayanlar tatil tavsiyeleri için internette arama yapıyor. Salgın sonrası doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyenler İstanbul'a yakın yerleri merakla araştırma başladı. Yaz mevsiminin bu en sıcak dönemlerinde kısıtılı zamanı olanlar İstanbul'dan fazla uzaklaşmadan tatil yapacak, dinlenecek mekanlar için haberimizi ziyaret edebilir.


İSTANBUL'A YAKIN EN UCUZ TATİL YERLERİ?


ADALAR

Kınalıada, Burgazada, Kaşıkadası, Heybeliada, Büyükada, Sedefadası, Tavşanadası, Yassıada ve Sivriada olarak bilinen takım adalarda M.Ö.569’da İmparator 2.Justinianus tarafından bir saray ve manastır yaptırılmıştır. Aynı zamanda Bizans döneminde Prenslerin sürgün edildiği yer olması sebebiyle Prens Adaları olarak anılmaktadır. Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada en popüler olanlarıdır. Özellikle haftasonu tatil ve kaçamak tercihiniz için çok keyifli yerlerdir.

kinali-ada-shutter

AĞVA

Ağva, tertemiz havası, ormanları, plajı ve huzurlu atmosferiyle, kafa dinlemek isteyenlerin oldukça fazla tercih ettiği bir kaçış noktasıdır. Ağva’da doğayla iç içe orman yürüyüşleri, koşu, bisiklet, trekking, kamping gibi aktiviteler yapabilir, Ayrıca bu şirin yerde Karadeniz'in dalgalı sularında serinleyebilirsiniz.

AVŞA

Balıkesir’e bağlı bu doğa harikası yer de konaklama ücretleri de oldukça hesaplı. İnce kumlu plajı ve berrak suları ile yüzmenin tadını çıkarmak için uygun bir adres. Konaklama seçenekleri arasında oteller, apartlar ve uygun pansiyonlar bulunuyor.

İSTANBUL'A EN YAKIN TATİL NEREDE YAPILIR?

ENEZ


Yunanlılar tarafından kurulduğu bilinen Enez, 1922’de Yunan işgalinden kurtulmuştur. Yunan tarihçi Heredot, Ainos kentinin ilk olarak M.Ö. 7. yüzyılda bir koloni olarak kurulduğundan söz etmektedir. Sahil kasabası Enez’de ilkbahar ve yaz aylarını huzurla doldurabileceğiniz bir yer. Ağırlıklı balık lokantaları bulunan kasabada köylülerin organik olarak ürettiği meyve ve sebzelerden de satın alabilirsiniz

Ağva

İĞNEADA

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlıdır İğneada. Trakya’nın Karadeniz sahilinde yer alır. Konaklama için ağırlıkla pansiyonlar tercih edilse de belediye tarafından belirlenmiş bölgelerde kamp alanları da bulunuyor. Ormanla sahilin buluştuğu İğneada enerji toplamak için biçilmiş kaftan.

GARİPÇE

1 günde gezebileceğiniz bu sakin belde şehir yoğunluğundan kaçmak isteyip de çok uzağa gidilmeyenler için en doğru tercihlerden. İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan Garipçe kahvaltıları ile de meşhurdur.

KANDIRA

Adı, sanı henüz duyulmamış, Kandıra'nın en uzak ve el değmemiş sahilleri bulunur. İstanbul’un hemen yanı başındaki Kocaeli’de bulunan Kandıra, cezbedici güzellikteki sahil şeridi ve doğal güzellikleriyle hayran bırakıyor.

KIYIKÖY

Turistik açıdan büyük potansiyel taşır Kıyıköy. Sahili, denizi, sevecen yerel halkı ile tatilcilerin gözde mekanlarındandır. Denizi dalgalıdır. Kıyıköy göl gezisi yapmak ya da bisiklete binmek için ideal bir tatil noktasıdır.

İğneada

MAŞUKİYE


İstanbul’un yoğun iş yaşamından, stresli ve çıldırtan trafiğinden kurtulmak isteyenler: İşte Maşukiye’ye gitmeniz için size en güzel bahane. Birkaç gün de olsa bu keşmekeşten kurtulup doğayla iç içe yaşamın ve yaşamanın farkına varmak… Kartepe’nin eteklerinde, yemyeşil doğası, masmavi gökyüzü, tertemiz orman havası soluyacağınız en güzel kaçış noktalarından biridir Maşukiye. Maşukiye’ye gitmek için burada sayamadığımızdan daha çok sebep var. Hafta sonu alıp başınızı gitmek, biraz kafa dinlemek isterseniz Maşukiye’yi mutlaka gezip keşfedin deriz.

undefined

POLONEZKÖY

Tatil için İstanbul’dan çıkmadan doğa ile buluşabileceğiniz sayılı yerlerden biridir Polonezköy. Orman içindeki uzun yürüyüş parkuru masal diyarında olduğunuz hissini yaratır. Kahvaltı için çok fazla seçenek olduğu gibi yürüyüş sonrası çay ya da kahve içmek için kahvehanesi de bulunur. El işçiliğinin örnekleri de satın alabileceğiniz Polonezköy’de camla yapılan biblo ve takı seçenekleri de sizi bekler.

RİVA

Günübirlik tatile bile çıkabileceğiniz bir adrestir Riva. Özellikle hafta sonu kaçamaklarınızla bambaşka bir İstanbul’un kapılarını aralayabilirsiniz. Riva’da Cenevizliler tarafından inşa edilen Riva Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bölgede konaklama için birçok otel seçeneği de bulunuyor.

ŞİLE

Uzun plajı çok seçenekli pansiyonları ve kamp alanlarıyla Şile yanı başınızda bir cennet gibi duruyor. Gündüz denizin tadını çıkarıp akşam kurulan pazarda vakit geçirebilirsiniz. Uzun ve ince kumlu plajında yürüyüş yapmak da ayrı keyiftir. Şile Kalesi ve özellikle Şile feneri görülmeye değer yerler arasındadır.