Koronavirüs |

Her hafta aynı manzara! İçinden tam 16 yolcu çıktı!

İstanbul'un Maltepe ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından haftanın ilk iş gününde sivil trafik ekipleri denetim yaptı. Uyarıları kulak arkası eden ve fazla yolcu taşıyan minibüslere ceza yağdı.

Haftanın ilk iş gününde İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipleri, Maltepe'de iki farklı noktada sabah saatlerinde denetim yaptı.

BİR MİNİBÜSTE 16 YOLCU

Sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak kapasitesinden fazla yolcu taşıyan 2 minibüse cezai işlem uygulandı. Ekipler, minibüsteki yolculara uyarılarda bulundu.

Başıbüyük ve Zümrütevler hattında çalışan minibüsler ekipler tarafından tek tek durduruldu ve kontrol edildi. Maltepe Köprüsü'nde denetime takılan bir minibüsten 16 yolcu çıktı. Fazladan 10 yolcu taşıyan minibüs şoförüne cezai işlem uygulandı. Ekiplerin durdukları başka bir minibüsten de fazla 10 yolcu çıktı. 

"UYARIDA BULUNMAYA KORKUYORUZ."

Minibüste bulunan bir kadın yolcu, "Uyarıda bulunmaya korkuyoruz açıkçası. Çünkü aşırı derecede hız yapıyorlar. Sanki bir yere yetişecek gibi. Belaya da kalmak istemiyoruz. Çok asabi ve sinirliler. Özellikle Maltepe Caddesi'ndeki minibüs şoförleri. Binen kişiler de hatalı aslında. İki durak önce bu şekilde doldu. Ben binmeyeyim demiyorlar. Şoförün işine geliyor. Para kazanacak. İnsanların kendilerine dikkat etmesi gerekiyor" dedi. 

(DHA)

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.