Gündem

Son yılların en soğuk günleri kapıda!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden elde edilen son verilere göre; Marmara Bölgesi'nin tamamında cuma gününden itibaren hava sıcaklıkları düşecek. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından değerlendirmede bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler eski müdürü Ahmet Uçar, son yılların en soğuk ve karlı günlerinin görülebileceğini belirtti.

Meteoroloji'nin orta ve uzun vadeli tahminlerinde cuma gününden itibaren hava sıcaklıklarının düşeceği ve 14 Şubat pazar günü İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin tamamında kar yağışı görüleceği duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler eski müdürü Ahmet Uçar sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında aşırı soğuk ve yağışlı hava sisteminde anormal değişimler olmazsa son yılların en soğuk ve karlı günlerinin görülebileceğini açıkladı.

Ahmet Uçar mesajında "Bu hafta sonundan itibaren ülkemizi etkisi altına alacak aşırı soğuk ve yağışlı sistem beklentilerimiz doğrultusunda gelişimine devam ediyor. Sistemde anormal değişimler olmazsa Marmara ve Karadeniz bölgesi bir hafta boyunca son yılların en soğuk ve karlı günlerini görebilir" ifadelerine yer verdi.

METEOROLOJİ'DEN ÇOK SAYI KENTE SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji, İstanbul dahil çok sayıda kent için sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; güneyli yönlerden Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli ve kısa sürel fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden soba ve baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

Günün Videosu
Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale devam ediyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığını söylerken, 82 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybettiğini de duyurdu.