Gündem |

İsrail, Türkiye'ye karşı savaş kabinesi mi oluşturuyor? Ardan Zentürk anlattı...

Deneyimli gazeteci Ardan Zentürk, YouTube hesabından dikkat çeken bir bilgiyi paylaştı. Zentürk, İsrail Dışişleri Bakanlığı görevine atanan Emekli general Gabi Ashkenazi'nin Türkiye için neden önemli olduğuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gazeteci Ardan Zentürk, kendi adını taşıyan YouTube hesabından, dünya gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Zentürk, İsrail Dışişleri Bakanlığı görevine atanan Emekli general Gabi Ashkenazi'nin, 31 Mayıs 2010'da Mavi Marmara'ya saldırtan ve 10 silahsız masum insanı şehit eden dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı olduğuna dikkat çekerek, ''Türkiye'ye karşı bir savaş kabinesi mi oluşturuluyor?'' sorusuna yanıt aradı. 

İşte Zentürk'ün, ''İsrail’de bir süredir devam eden siyasi istikrarsızlık başbakan Binyamin Netanyahu'yla Mavi-Beyaz ittifakın lideri arasında varılan bir anlaşma ile sona ermiş gibi gözüküyor. İsrailliler yeni kurulacak ve büyük ihtimalle geniş tabanlı olacak, 36 ayrı bakanlığı bulunacak hükümeti ''Milli Birlik Hükümeti olarak adlandırmayı tercih ediyorlar. Olabilir, iki büyük merkezi güç yer alıyor koalisyonun ortasında... Ama bize göre bu 'katliamcı' bir koalisyon. Çünkü Netenyahu'yu zaten tanıyoruz. Türkiye karşı kanlı bir eylem gerçekleştirmiş bir İsrail başbakanı. Türkiye’nin kanını döktü açık ve net söylüyorum. Hemen hatırlayacaksınız tabi 31 Mayıs 2010 tarihinden bahsediyorum üzerinden on yıl geçti ama hafızalarda duruyor. Mavi Marmara'ya yapılan saldırı...'' ifadeleriyle başlayan o videosu;